AYBABTUDizi Haberleri

The Witcher Dizisinin Ciri Söylentisi Witcher Hayranlarını Kızdırdı

Son dönemlerde bizleri en çok heyecanlandıran projelerden birisi Netflix’in The Witcher‘ı diziye uyarlaması oldu. Özellikle Henry Cavill‘in de Geralt’ı oynayacağının açıklanması ile yakın zamanda en çok konuşulan konulardan birisi The Witcher haline geldi. Yeni söylentilerle birlikte bu dizi daha çok konuşulacak gibi görünüyor.

National Youth Theatre‘da (Ulusal Gençlik Tiyatrosu) yer alan dizi seçmeleri ilanına göre Netflix, “15-16 yaşlarında BAME (Black, Asian & Minority Ethnic) -yani siyahi, Asyalı veya etnik azınlık- bir kız” arıyor. Siyahi, Asyalı veya etnik azınlık diyor. Bu ilan, The Witcher serisinin önemli karakterlerinden Ciri için verilmiş. Kısacası Ciri, siyahi bir kız olabilir.

► The Witcher Dizisinin Geralt’ı Henry Cavill Oldu!

Andrzej Sapkowski‘nin roman serisinden önce oyuna uyarlanan The Witcher’da Ciri, hem romanlarda hem de oyunda beyaz tenli olarak anlatılıyor. Dizide ise gri saçları ile siyahi bir Ciri görebiliriz.

Ciri Kimdir?

Asıl adı Cirilla Fiona Elen Riannon. Herkese kısaca Ciri diyor ona. 1251 yılında doğmuş, saçları kül rengi ve yüzünde yara izi var. Ciri, fazla yetenekli kadın witcherlar arasında en olası varis adayı ve kadim kanı taşıyan son taşıyıcı. Yetenekli, zamanın ve uzayın leydisi.

Kendisi Geralt’ın evlatlık kızıdır. Yeterli yaşa gelince Geralt ve Vesemir, Ciri’yi Kaer Morhen’de eğitmeye başlar. Daha sonra Vesemir, Ciri’de bir nevi hediye gibi gördüğü laneti keşfeder. Ciri, taşıdığı kadim kan yüzünden bütün dünyadan hatta Geralt’tan bile saklanmak zorundadır. Asıl babası Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis’tir ve kızı Ciri’nin tekrar yanına dönmesini ister.

 

Önümüzdeki günlerde Ciri karakterini kimin oynayacağı açıklanacaktır. O zaman söylentiler doğru mu veya açıklanan seçmelere uyacaklar mı göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.