Dizi Haberleri

The Rings of Power Dizisinden Ork Görselleri Yayınlandı

The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinden yeni görüntüler, dizinin orklarına ilk bakışı sunuyor.

Yeni The Lord of the Rings: The Rings of Power görüntüleri, yeni dizinnin orklarını ilk kez görmemizi sağladı.

The Rings of Power, hâlâ Orta Dünya’da geçiyor olsa da Yüzüklerin Efendisi kitaplarından binlerce yıl öncesinde yani İkinci Çağ’da geçiyor. Bu da filmlerde gördüğümüz ırkların farklı görüntülerini görmemize sebep olabilir. Şimdi de İkinci Çağ’daki Orta Dünya orklarını gösteren görseller yayınlandı.

IGN tarafından paylaşılan yeni The Rings of Power görüntüleri, hayranların tam olarak aşina olmadığı başka bir büyük varlık ırkını ortaya koyuyor: Orklar. J.R.R. Tolkien‘in dünyasında, bir zamanlar elf olan çarpık yaratıklar, Birinci Çağ’ın sonunda neredeyse yok olmak üzere avlandılar ve Güç Yüzükleri zamanında saklandıkları yerden daha yeni yeni çıkmaya başladılar.

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin hayranları, Orkların büyük ordularda toplandığını görmeye alışkın olsa da, The Rings of Power 1. sezondakiler henüz bu kadar kalabalık şekilde bir araya gelmemiş olacaklardır muhtemelen. Bunun yerine, Prime Video serisinin başlangıcında onları dağınık savaşan ırklar olarak görebiliriz. The Rings of Power’ın beş sezonluk planında, dizinin Elfler ve İnsanlar’ın ortak güçlerinin Sauron ve onun Mordor orklarına karşı savaş yürüttüğü efsanevi son ittifaka dayanması bekleniyor.

Yayınlanan görseller, Yüzüklerin Efendisi hayranları, özellikle The Rings of Power‘a karşı temkinli yaklaşanlar için önemli. Ork tasarımları, Peter Jackson’ın orijinal üçlemesinin en çok övülen unsurlarından biriydi ve Hobbit filmleri, CGI görsellere daha fazla eğildiği için biraz eleştiri alsa da, bu Orklar 2000’lerin filmlerinin görselliğini taklit ediyor gibi görünüyor.

Hepimiz 2 Eylül’de The Rings of Power gösterime girene kadar karar vermekte acele etmemeliyiz ancak bu görseller biraz olsun başarılı makyajlar göreceğimizi hissettiriyor.

Orkları merak edenler için şunu da bırakalım…

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.