AYBABTUDizi Haberleri

The Last of Us Dizisi, Hikayeyi Genişletecek

HBO’da yayınlanacak The Last of Us dizisi, hikayeyi yeniden işlemek yerine, yeni noktalarla büyüterek anlatacağı yapımcısı Craig Mazin tarafından onaylandı.

Naughty Dog tarafından önce PS3 için geliştirilen sonrasında PS4 konsoluna da gelen, son 10 yıllık dönemin en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen The Last of Us, bildiğiniz üzere HBO tarafından dizi haline getirilecek.

Henüz dizinin kadrosu, çekim tarihi, bölüm sayısı gibi teknik konular açıklanmadı. Dizi, Chernobyl’in yaratıcısı olan Craig Mazin tarafından yapılacak ve orijinal oyunun senaristi Neil Druckmann tarafından yazılacak. Naughty Dog firması ve PlayStation Productions, yapımla yakından ilgilenecek. Yani şu ana kadar dizinin karnesi iyi gözüküyor.

İlgili Makaleler

Yapımcı Mazin, dizi hakkında süren uzun süreli sessizliği de geçen gün bozdu. Hikayenin nasıl işleneceğini açıklayan Mazin, tüm oyunu birebir yansıtmak ve tekrar çekmek yerine, belli noktalarda hikayeyi genişleteceklerini açıkladı.

Craig Mazin konu hakkında, “Oyuncuların değişikliklere karşı ne kadar endişeli olduklarının farkındayız. Boş yerleri doldurma ve geliştirme taraftarıyız; silmek yerine daha da genişleteceğiz.” sözlerine yer verdi.

Craig Mazin

Ayrıca yapım süreci hakkında “Yepyeni bir şey yaratıyor ve hali hazırda var olan bir yapım için yeniden hayal ediyoruz. Bir rüyanın gerçeğe dönüşmesine benziyor. Bu biraz beni korkutuyor çünkü oyunun duygusal bağı ve tutku dolu olması ön plana çıkıyor. Her şey bittikten sonra büyük ihtimalle bir yere saklanacağım çünkü herkesi mutlu edemezsiniz.” açıklamasında bulundu.

Aslında Mazin’in bu açıklamasını çok yerinde buldum. Son dönemde farklı bir medya üzerinden uyarlanan yapımlar arasında aklıma gelen ilk örneklerden biri The Witcher dizisi olmuştu. Aslında bir roman olan ve oyuna uyarlanan The Witcher’ın dizisi belli bir kesim tarafından çok beğenilmişken, sıkı hatta koyu taraftarları tarafından pek beğenilmemişti. Yapım ekibinin bunun farkında olması önemli bir detay.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Doom Patrol Dizisi 3. Sezona Uzatıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.