Dizi Haberleri

The Expanse Dizisinin 4. Sezonu Amazon’da Yayınlanabilir

Syfy kanalı tarafından 3. sezon devam ederken iptal edilen bilimkurgu dizisi The Expanse için Amazon devreye girdi. Dizinin geri kalan bölümleri Amazon’da yayınlanabilir.

James S.A. Corey tarafından yazılan ve Türkçe’ye İthaki Yayınları tarafından Enginlik Üçlemesi olarak da çevrilen The Expanse, bundan yaklaşık 10 gün önce Syfy kanalı tarafından iptal edilmişti. Bunun ardından dizinin dijital yayın haklarına sahip olan firmalardan Netflix’in diziyi satın alacağını düşünmüştük ama dizinin bir diğer dijital yayıncısı olan Amazon devreye girdi.

Syfy kanalı, dizinin sadece kablolu yayınlardaki haklarına sahipti. Dizinin online yayın hakları veya uluslararası haklarına sahip değildi. Muhtemelen bu tek mecra da The Expanse giderlerini karşılamaya yetmedi. Şimdi dizinin yapımcı firması Alcon Television, Amazon ile anlaşmak üzere.

The Expanse’in Konusu

İnsanlık güneş sistemini Mars’ı, Ay’ı, Asteroit Kuşağı’nı ve de ötesini kolonileştirmiştir. Fakat yıldızlar hâlâ erişilmezdir.

Jim Holden Satürn’ün halkaları ile Kuşak’taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır.

Dedektif Miller bir kızı aramaktadır milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. Fakat kızın ailesinde para boldur ve parayı veren düdüğü çalmaktadır. İpuçları onu Scopuli’ye ve isyancı sempatizanı Holden’a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar. Holden ile Miller’ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak’ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir.

The Expanse, 3. sezonuyla Syfy kanalında devam ediyor ve Temmuz’un ortasında 3. sezon sona erecek. Sonrasında neler olacağını hep beraber göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  La Casa de Papel, 5. ve Son Sezonuyla Geri Dönecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu