Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » The Dark Tower Dizisi Gerçekten Geliyor

The Dark Tower Dizisi Gerçekten Geliyor

Ülkemizde ve dünyada bugün vizyona giren The Dark Tower filminin dizi olarak da karşımıza çıkacağına dair dedikodular gündeme gelmişti. Filmin heyecanıyla kısa sürede unutulan bu dedikodular gerçek oldu.

Sony hız kesmeden televizyon dizisinin çalışmalarına başladı. İlk bölümün çekimi için The Walking Dead’ten Glen Mazzara ile anlaşıldı. The Dark Tower’ın televizyon dizisi daha önce de açıklandığı üzere dördüncü roman olan Wizard and Glass‘tan (Büyücü ve Cam Küre) uyarlanacak. Prequel bir seri olacak dizi ilk roman olan Roland the Gunslinger’dan flashbackler içerek. Böylece dizide Roland’ın gençliğini, silahşör oluşunu ve Siyahlı Adam’la karşılaşması gibi önemli olaylara tanık olacağız.

Dizide de filmde olduğu gibi Idris Elba‘yı Roland olarak göreceğiz. Ayrıca filmin yapımcı ve senaristleri arasında bulunan Akiva Goldsman de dizinin yapımcılığında yer alacak. Çekim tarihi henüz açıklanmayan dizinin filmden tamamen bağımsız olacağı duyuruldu. Filmin henüz vizyona girmeden aldığı kötü eleştiriler nedeniyle böyle bir karar alındığı düşünülse de kesin bir bilgimiz yok.

İlginizi Çekebilir  Stranger Things'in 3. Sezonundan Yeni Bilgiler