Dizi Haberleri

The Dark Crystal: Age of Resistance’ten İlk Görüntüler Geldi

Zamansız vizyonuyla sinemada çığır açan Jim Henson’ın yarattığı The Dark Crystal dünyasının Netflix uyarlamasının ilk görüntüleri paylaşıldı.

Kuklacılık kültürünü sinema ile birleştirip The Dark Crystal ve Labyrinth gibi filmlere imza atan Jim Henson’ın bendeki yeri çok ayrıdır. Eğer bu filmleri bilmiyorsanız belki Muppet Show, Susam Sokağı’nı biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Jim Henson, aynı zamanda Yoda’nın da yaratım sürecinde çalışmış önemli bir isim.

Brea

Ölümünün ardından Jim Henson’ın dünyaları öksüz kaldı. Archaia Entertainment, Henson’ın vizyonunu çizgi roman dünyasına taşımıştı. Şimdi ise karşımızda bir Netflix yapımı var. Birebir orijinal kuklacılık yöntemleriyle hazırlanan The Dark Crystal: Age of Resistance’tan ilk görüntüler basınla paylaşıldı. Bugüne kadar yapımla alakalı ser verip sır vermeyen Netflix’in güzel bir kıyak geçtiğini düşünüyoruz.

Deet

Aslında görseller serinin anlatımına ilişkin pek fazla bilgi içermiyor. Brea, Deet ve Rian isimli karakterlere daha yakından bakma şansı yakalıyoruz. Seri The Dark Crystal’ın öncesine, Gelfingler ve Skekisler’in arasındaki savaşa odaklanacak. Bu yapımda birçok ünlü ismin seslendirme sanatçısı olarak çalışacağını da belirtmeden geçmeyelim. Kingsman’dan Taron Egerton, Game of Thrones’dan Nathalie Emmanuel, Tim Burton filmleriyle özdeşleşmiş Helena Bonham-Carter ve pek sevgili Luke Skywalkerımız Mark Hamill, bu seride seslendirme yapmakta.

The Dark Crystal: Age of Resistance’ın henüz bir yayınlanma tarihi yok. Fakat önümüzdeki yılın bahar aylarında Netflix üzerinden yayınlanacağı tahmin edilmekte.

Rian

İlginizi Çekebilir  Deadpool 2'nin Cable Rolünü Brad Pitt Mi Kaptı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu