Dizi Haberleri

The Abandons: Kurt Sutter Kovboy Dizisi Yapacak

Sons of Anarchy dizisinin yaratıcısı ve yazarı Kurt Sutter, Netflix ile olan anlaşmasına bir kovboy dizisi ekledi. The Abandons adını alacak dizi, Sutter’ın yıllardır hayalini kurduğu bir projeymiş.

Netflix ile yaptığı iş birliğinden memnun olduğunu dile getiren yönetmen ve yazarların sayısı artıyor. David Fincher‘ın görüşlerinden daha önce bahsetmiştik. Ünlü yönetmen sinema filmi yapmanın gişe hasılatını dert etmeyi beraberinde getirdiğini söylemişti. Dolayısıyla yönetmenler onları heyecanlandırsa da sinemada çok da popüler olmayacak filmleri hayata geçiremiyorlardı. Ancak Netflix gibi platformların geniş izleyici kitlelerine ulaşabildiğini söylemişti. Bu yüzden de her fikri, her türü ve her içeriği kabul etmeye açık olduklarını söylemişti. Martin Scorsese‘nin de benzer düşündüğünü söyleyerek The Irishman filmini örnek vermişti.

Kurt Sutter da Netflix ile 18. yüzyılda geçecek This Beast filmini çekmek için çalışmaya başlamıştı. This Beast’e dair bir gelişme olmadı. Fakat Sutter da Netflix’in onun fikirlerine yaklaşımından memnun kalmış. Netflix’in de en az kendisi kadar vahşi batının vahşi yanından etkilendiğini söylüyor. Bu sebeple de yazar, yıllardır hayalini kurduğu kovboy dizisini de Netflix ile hayata geçirme kararı vermiş. The Abandons adını alacak kovboy dizisini çekmeyi Sutter yıllardır hayal ediyormuş. 2002’den önce bile kovboy temasında bir şeyler yaratma fikri onu cezbediyormuş.

İlginizi Çekebilir  Khal Drogo, Game of Thrones'a Geri Mi Dönüyor?

Hani bir hikaye vardır. Ian Anderson bir rock gitaristi olmak istiyormuş ve Clapton‘ın çaldığını görünce ‘Lanet olsun, gelmiş geçmiş en iyi rock flütçüsü olmak istiyorum’ demiş. Jethro Tull ile bunu yaptı da. İşte ben de Deadwood‘u gördüğümde dedim ki ‘suç temasında kalmaya devam etmeliyim.’. Fakat sonra gidip Deadwood’un tüm aktörlerini kendi dizimde kullandım.

Kurt Sutter

Deadwood ona ilham veren tek dizi değilmiş. Bonanza‘yı da pandemi döneminde tekrar izlemiş. Dizinin bazı bölümlerindeki karanlık intikam duygusunun da onu yeniden derinden etkilediğini söylüyor.

Kaynak: Deadline

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.