Dizi Haberleri

Stranger Things’in İkinci Sezon Bölüm İsimleri Belli Oldu

Netflix’in son zamanlarda en sevilen dizilerinden biri olan Stranger Things‘in ikinci sezonuna ait bölümlerin isimleri, Twitter üzerinden paylaşılan bir video ile açıklandı.

Geçtiğimiz sene Stranger Things’in ikinci sezonuna ait bölüm isimleri yine Twitter üzerinden duyurulmuştu ancak yeni paylaşılan videoda The Pollywog dışında tüm isimlerin değiştiğini görüyoruz. Dizinin yaratıcıları olan Matt ve Ross Duffer henüz ikinci sezonun senaryosunu yazmamış olmasından dolayı bölüm isimlerinde büyük bir değişiklik meydana geldi.

Başlamasını sabırsızlıkla beklediğimiz Stranger Things’in yeni sezonu 9 bölümden oluşacak. Yedinci, sekizinci ve dokuzuncu bölüm isimlerinin açıklanmadığı dizinin ilk altı bölümünün isimleri şu şekilde:

  • Dragon’s Lair
  • Trick or Treat Freak
  • The Pollywog
  • Will the Wise
  • Dig Dug
  • The Spy

Bölüm İsimleri Bize Ne Anlatıyor Olabilir?

Dragon’s Lair

1983 yılında yayınlanan fantastik arcade oyununun ismi. Oyunda Dirk the Daring isimli biraz korkak, biraz şaşkın bir şövalyenin Prenses Daphne’yi ejderhanın elinden kurtarmaya çalışmasını görüyoruz. Burada Eleven’ı kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızı izleyebiliriz.

Trick or Treat Freak

Bölümün isminin bir yere gönderme olduğunu düşünmüyorum. Çok net bir şekilde Cadılar Bayramı’nda çocukların kapıları çalarak “Trick or Treat” sözcüğünden yola çıkarak verilmiş bir isim.

The Pollywog

İlk sezonun son bölümünde Will’in ağzından çıkan sülüğü hatırlıyor musunuz? İşte Pollywog dedikleri şey o sülüksü zımbırtı. Bununla ilgili ne görürüz bilmiyoruz ama aklımıza 1983 – 1985 yılları arasında yayınlanan Dungeons and Dragons çizgi filmi de gelmedi değil. Bu çizgi filmin bir bölümünde de kurbağa benzeri Pollywog cinsi yaratıklarla grubumuz savaşıyordu. Bakarsınız bu küçük sülüksü şey şöyle canavarlara dönüşür.

Will the Wise

Will the Wise, Will’in FRP oyunundaki büyücü karakterinin adı. Bu çizimi ilk kez birinci sezonun 4. bölümünde görmüştük.

Bir sonraki bölümde Büyücü Will the Wise’ı ateştopu büyüsü atarken görüyoruz. 

Will, diğer dünyada değişik güçler kazandı da bunu mu göreceğiz yoksa gerçekten de ismi gibi bilgece bir hareket yaparak bölümün adının hakkını mı verecek bilmiyoruz.

Dig Dug

1982 yılında yayınlanmış olan arcade oyunu Dig Dug, bu bölüme ismini vermiş. Videoda da görüldüğü üzere bir mağara ve mağaraya giren Şerif Jim Hopper’ı görüyoruz. Dig Dug oyununda derinlere indikçe değişik yaratıklarla karşılaşıyorduk. Bakalım Hopper neler görecek…

The Spy

Burada bir teoriden bahsedeceğim. Eleven, deneysel olarak zihninin içine gönderildiğinde bir Rus ajanı ile karşılaşıyordu. Bu Rus ajanı ne şekilde Eleven’ın zihninde yer etti bilemiyoruz ama söyledikleri yaklaşık olarak şöyle;

YouTube player

Amerikalıların, bazı casuslarımızı alıkoyduğu hakkında söylentiler var. Belki de bu, bizi odak noktamızdan saptırmak için çıkarılan söylentilerdir. Evgeniy, Sergey ve Anatoliy’i bul ve onlarla birisinin iletişim kurup kurmadığını öğren ve kimse iletişim kurmadıysa hemen bana haber ver. Ya da dur, hemen Sergey’i bana getir. Bu bilgiler… söylentiler çıktığında kendisi görevdeydi. Söylentilerin nereden çıktığını bilmeliyim. Ne duruyorsun, hadi git!

Bu sözler, Eleven’ın bir Rus ajanı olabileceği ve deneylerde kullanılmış olabileceği ile ilgili teorileri ortaya çıkarmıştı. Bakalım bu bölüm de bununla alakalı mı olacak?

Son 3 Bölüm

Son 3 bölümün ismi henüz açıklanmadı. Büyük ve fantastik sürprizler bekliyoruz doğrusu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Göbeklitepe Dizisinde Beren Saat'in Partneri Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.