Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Stranger Things’in Eleven’ı İlk Sezonda Ölecekmiş!

Stranger Things’in Eleven’ı İlk Sezonda Ölecekmiş!

Stranger Things dizisinin orijinal planında, Eleven karakterinin ilk sezonda ölmesinin planlandığı ortaya çıktı.

Netflix’in başarılı yapımlarından Stranger Things’in 3. sezonu beklenirken, Ross Duffer’ın açıklaması dizi hayranlarını şaşırttı. Aslında birinci sezonun çekilenden çok farklı bir sonunun olduğunu belirten Duffer, ilk senaryoya göre Millie Bobby Brown’ın canlandırdığı “Eleven” karakterinin herkesi Demogorgon’dan kurtarmak için kendini feda ettiğini söyledi.

Ross Duffer senaryo değişimini şöyle anlattı: “Eleven, günü kurtarmak için kendini feda edecekti. Ancak biz, dizinin bir sezondan daha fazla sürme potansiyeli olduğunu fark ettik. Eleven’sız Stranger Things olamayacağını biliyorduk. Millie’nin de ne kadar özel bir oyuncu olduğunu biliyorduk. Stranger Things devam ettiği sürece Eleven da geri dönmeli”.

Duffer’ın açıklamalarından ilk sezonda ölmesi planlanan tek kişinin Eleven olmadığını da anladık: Mesela Steve ölen karakterlerden biri olmaktan, Joe Kerry‘nin performansından etkilenen Duffer kardeşlerin karakterdeki potansiyeli görmeleri ile kurtulmuş.

Sean Astin‘in canlandırdığı Bob karakterinin sonunu geciktirmek için de çabaladıklarını belirterek sözlerini sürdüren Ross Duffer, “Sean Astin’in canlandırdığı Bob’un ölümünü 4. bölümden 8. bölüme uzattık çünkü onu hayatta tutmak istiyorduk. Sean’a ve Bob’a bir kahraman ölümü vermek bizim için önemliydi. Anlamlı bir şey başarmasını istedik” dedi.

İlginizi Çekebilir  Gotham Dizisinin Yayın Tarihi Açıklandı