Dizi Haberleri

Stephen King, Welcome to Derry Dizisine Katkı Vermeyecek

HBO Max’in Pennywise ve Derry’nin geçmişini anlatacak Welcome to Derry dizisine Stephen King katkı sağlamayacak. King, IT için yeni bir roman yazmak istemediğini ve projeye dahil olmadığını söyledi.

“Ama dizi çıkınca izleyeceğim” diye de ekledi.

Yani 2017 ve 2019’daki film uyarlamalarının yönetmeni Andy Muschietti‘nin yöneteceği dizinin kamera arkası ekibinde Stephen King olmayacak.

Stephen King, Pennywise’ın hikayesine devam etmeyeceğini söylüyor. Bu sözlerinin de hem diziyi hem de yeni kitaplarını kapsadığını belirtiyor. Yani Welcome to Derry dizisinde görev almayacağı gibi yeni kitaplarında da Pennwise’ı işlemeyi düşünmüyormuş.

Artık Pennywise ile bir bağım yok çünkü IT’e geri dönmeyi düşünmüyorum. Bu iş artık o işi yapanların ellerinde. Andy ve Barbara Welcome to Derry hakkında konuşuyorlar. HBO Max ile de el sıkıştılar sanıyorum. Bunu ilginç bir fırsat olarak görüyorum. Bir prequel hakkında konuşuyorlar. Ki bence bu fena bir fikir değil. Pennywise’ın 50’li yıllardan 27 yıl önce ne yaptığını görmek hoşuma giderdi. Ya da 80’li yıllar mı demeliyim? Çünkü onlar tarihleri güncellemişlerdi. Yani o zaman İkinci Dünya Savaşı dönemi falan olmalı. Her halükarda çıkaracakları işi izlemek ilginç olacak.

Stephen King
(Stephen King’in artık onunla ilgilenmediğini öğrenen Pennywise)

Umuyoruz ki senaristler ve yapımcılar onun şimdiye kadar yazdıklarını temel alacaklardır. Ancak IT’i uyarlarken bile Stephen King’in yazdığı hikayeyi ve karakterleri değiştirmişlerdi. Dolayısıyla bu dizide de Stephen King’in yazdıklarına çok bağlı kalacaklarını sanmıyorum.

Pennywise’ın geçmişine dair romandan öğrenebildiğimiz tüm bilgileri listelediğimiz yazıya buradan göz atabilirsiniz. Dizi ve film uyarlamalarından gına geldiyse Stephen King’in Türkçeye çevrilen son romanı Billy Summers’ı incelediğimiz yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Losers’ Club Podcast programının Stephen King ile röportajı

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix Dizi ve Filmlerini İndirip Öyle İzleyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.