Dizi Haberleri

South Park İçin 900 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzalandı!

20 yılı aşkın süredir yayınlanmaya devam eden South Park için devasa bir anlaşmaya imza atıldı. South Park’ın yaratıcıları, yeni sezonlar, yeni filmler ve sürpriz bir oyun için ViacomCBS ile anlaşmaya vardı.

ViacomCBS ile masaya oturan Trey Parker ve Matt Stone‘dan müjdeli haber geldi. Bloomberg sitesinde kendine genişçe yer bulan habere göre South Park, 2027 yılına kadar yayınlanmaya devam edecek. Anlaşma sadece dizinin devamlılığını değil, yeni filmleri de garantiliyor.

South Park

Trey Parker ve Matt Stone, yeni anlaşmayla birlikte TV tarihinin en büyük bütçelerinden birine de ulaşmış oldular. ViacomCBS, bir South Park evreni yaratılması için 900 milyon dolar ödeyeceğini açıkladı. Bu bütçe içerisinde yeni South Park sezonları olacak. Ayrıca 14 adet yeni South Park filmi geleceği açıklandı. Evet, yanlış duymadınız! Tam 14 tane yeni South Park filmi gelecek.

Konu hakkında açıklama yapan Matt Stone şu sözleri söyledi;

South Park filmini 1999 yılında yapmıştık ve sonra devamını getirmedik. Çünkü diziyle uğraşmak daha keyifliydi. Artık daha yaşlıyız ve isteğe bağlı yayın platformları üzerinden yapılabilecek film fikirleri oldukça cazip gözüküyor.

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere South Park filmleri, Paramount+ üzerinden yayınlanacak. Dizi Comedy Central üzerinde yayınlanmaya devam ederken, ViacomCBS rakipleri olan Netflix ve Amazon Prime Video ile yarışabilmek adına, yeni South Park filmlerini Paramount+ platformuna yükleyecek.

Yeni South Park Oyunu Yapılacak

Bunların üzerine bir de tamamı 3D olarak hazırlanmış bir South Park oyunu yapılacak. 2014 yılında Stick of Truth, 2017 yılındaysa The Fractured but Whole oyunları yayınlanmıştı. Yine 2017 yılındaysa Phone Destroyer isimli bir mobil oyun hazırlanmıştı. Anlaşma içerisinde South Park için yeni bir oyun geliştirileceği de eklenmiş.

South Park’ı uzun yıllardır takip eden ve izleyecek bir şey bulamayınca en baştan tekrar izleyen birisi olarak serinin devam edecek olması beni bir hayli sevindirdi. Geçen yıl içerisinde yaşanan pandemi yüzünden Trey ve Matt ikilisi yeni bir sezon hazırlamamıştı. Sadece pandemiyi konu alan iki uzun bölüm yayınlanmıştı.

Bu arada filmler de sadece ana karakterler üzerine değil, yeni ya da arka planda kalmış karakterleri de odak noktasına alabilirmiş. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bir South Park evreni yapılacağı için unutulmuş karakterleri de belki tekrar görebiliriz. Sadece Dr. Mephesto ya da Mr. Hankey üzerine, hatta Jesus, Santa ve Satan üzerine bile film çekilse enfes içerikler göreceğimizi düşünüyorum.

Her sezonda espri ve kara mizah yönlerini ne zaman kaybedecekler, diye düşünüp beni ters köşeye yatıran Trey ve Matt ikilisi, yine sağlam South Park bölümleri ve filmleriyle karşımıza çıkacaklar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'ta En Çok Kimin Ölümüne Üzüldük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.