Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Sherlock’un Yaratıcıları Dracula Dizisi İçin Bir Araya Geliyor

Sherlock’un Yaratıcıları Dracula Dizisi İçin Bir Araya Geliyor

BBC‘nin sevilen dizisi Sherlock‘un arkasında yer alan Mark Gatiss ve Steven Moffat, şimdi de yepyeni bir Dracula dizisi için yeniden bir araya geliyor.

Bram Stoker‘ın 1897 yılında basılan Dracula kitabını konu alacak olan mini dizi BBC ekranlarında yer alacak. Henüz senaryo çalışmaları başlamayan dizide Dracula’yı kimin oynayacağı da belli değil. Daha önce beyaz perdede Bela Lugosi, Gary Oldman ve Sir Christopher Lee’yi Dracula rolünde izlemiştik. Radio Times’a göre, yeni mini dizimiz 2019 yılında bizlerle buluşacak.

Dizinin Sherlock gibi günümüze uyarlanıp uyarlanmayacağı belli değil. Geçtiğimiz ay H.G. Wells‘in ünlü eseri Dünyaların Savaşı’nın mini dizi haberini duyurmuştuk. BBC, Dünyaların Savaşı’nın kendi döneminde geçeceğini açıklamıştı. Bu haberden dolayı Dracula’yı da kendi döneminde izleme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum. Dünyaların Savaşı gibi Dracula da Viktorya Dönemi‘nde geçiyor. Yazılmasının üzerinden 100 yıldan fazla bir zaman geçmiş bir eserin günümüze uyarlanması bana hiç çekici gelmese de sevenleri de vardır mutlaka.

BBC kanalında ekranlara gelecek olan dizinin yapımcılığını ise Sherlock’un da yapımcılığını üstlenen Sue Vertue üstlenecek.

İlginizi Çekebilir  DC Titans Dizisinden Resmi Fragman Yayınlandı