Dizi Haberleri

Shenmue Animesi Geliyor

Kendine has bir hayran kitlesi olan ve geçen yıl üçüncü oyunu elden geçirilerek oyuncularla tekrar buluşturulan Shenmue’nin anime dizisinin geleceği açıklandı.

İlk oyunu 1999 yılında yayınlanan Shenmue, açık-dünya konseptini başarıyla uygulayan ilk oyunlardan biriydi. Çok kenarda köşede kalmış olmasından dolayı kendine has bir oyuncu kitlesi oluşmasına neden olmuştu. Başarılı hikaye anlatımı sayesinde Shenmue serisinin de oyun dünyasındaki yeri önemlidir.

Son olarak Shenmue III, 2019 yılında elden geçirilerek oyuncularla buluşmuştu. Unreal Engine 4 ile tekrar tasarlanan Shenmue, hatrı sayılır puanlarla ödüllendirilmişti.

Şimdiyse bu başarılı oyun serisinin Crunhyroll tarafından anime serisi haline getirileceği duyuruldu. Adult Swim kanalında yayınlanacak Shenmue: The Animation toplamda 13 bölümden oluşacak. Seri, Lupin III ve Twoer of God gibi anime yapımlarıyla tanınan Telecom Animation Film tarafından yapılacak. Serinin yönetmeni de One Punch Man’in yönetmeni Sakurai Chikara olurken, oyunun yaratıcısı Yu Suzuki de danışman olarak projede yer alacak.

Shenmue: The Animation için bir yayın tarihi henüz açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Crunchyroll Expo panelinde diziyle alakalı yeni bilgilere ulaşacağız gibi duruyor.

Oyun, 1980ler’in Japonya’nın Yokosuka kentinde geçmekteydi. Babasının öldürülmesinin ardından, katillerini aramaya başlayan Ryo Hazuki karakterinin hikayesini anlatıyordu.

İlginizi Çekebilir  Deadpool, Spider-Man'in Yardımıyla Marvel Sinematik Evreni'ne Katılabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu