Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Rogue One Senaristlerinden Tony Gilroy, Cassian Andor Dizisinin Başına Geçti

Rogue One Senaristlerinden Tony Gilroy, Cassian Andor Dizisinin Başına Geçti

Ön hazırlık çalışmaları devam eden Cassian Andor konulu Star Wars dizisinin yaratıcı ekibinde önemli bir değişiklik gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta Stellan Skarsgard ve Kyle Soller‘ın kadrosuna dahil olduğunu duyurduğumuz Cassian Andor dizisinin uygulayıcısı değişti. 2016 yapımı Star Wars: Rogue One senaristlerinden Tony Gilroy, Stephen Schiff‘in yerine dizinin başına geçti. Schiff‘in, House of Cards‘tan Beau Willimon ve Gilroy‘un kardeşi Dan Gilroy (Nightcrawler) ile serinin senaristliğini üstlenmeye devam edeceği belirtildi.

Tony Gilroy

Lucasfilm senaryoyu beğenmeyince geçtiğimiz Ekim ayında Tony Gilroy‘u projeye dahil etmiş ve Cassian Andor‘un hayatını anlatacak Disney Plus dizisinin pilot bölümünü yeniden yazmasını istemişti. Yapım firması gelen senaryoyla tatmin olmuş ki Gilroy‘u Schiff‘in yerine getirdi.

Dizinin Kadrosuna İki Oyuncu Daha Katıldı

Rogue One senaristinin başına geçtiği dizide; Cassian Andor‘u yine Diego Luna canlandıracak. Alan Tudyk K-2SO adlı droidi seslendirirken; seriye Stellan Skarsgård ve Kyle Soller‘ın yanı sıra Genevieve O’Reilly ve Denise Gough da katıldı. O’Reilly dizide “Mon Mathma” rolüne geri dönecek.

İlginizi Çekebilir  Yüksek Şatodaki Adam Dizisinin Başrol Oyuncusu Belli Oldu
Genevieve O’Reilly (Mon Mathma)