Dizi Haberleri

Roald Dahl’ın Efsanevi Karakterleri Netflix’te Buluşuyor

Netflix ve Roald Dahl Story Company, ünlü yazarın Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl ve diğer birçok eserini ekrana uyarlıyor. Netflix, orijinal animasyon dizisiyle dünyanın dört bir yanındaki çocuklar ve aileleri için Roald Dahl evrenin kapısını sonuna kadar açıyor.

Roald Dahl‘ın eserleri uzun zamandır ödüllü filmlere ve sahne yapımlarına ilham veriyor. Ama şimdi Netflix ilk kez işin ehli yaratıcılar, görsel ve yazım ekipleriyle birlikte, hikayeleri türünün ilk örneği olacak şekilde yeniden yorumlayarak, her yaştan izleyiciye hitap edecek bir animasyon dizisine dönüştürüyor. Elbette Dahl’ın kendine özgü ruhuna ve üslubuna sadık kalarak.

“Nihai amacımız, Roald Dahl’ın hikayelerindeki benzersiz sihri ve olumlu mesajı dünyada mümkün olduğunca fazla çocuğun deneyimlemesi,” diyen Roald Dahl’ın eşi Felicity Dahl sözlerini “Netflix’le ortaklığımız, bu amacı gerçekleştirmeye yönelik çok önemli bir adım ve Roald Dahl Story Company için inanılmaz heyecan verici yeni bir dönem. Eminim Roald da bundan büyük heyecan duyardı” diye sürdürdü.

“Roald Dahl öykülerinin sıra dışı dünyalarına kapılıp gitmek bizim için bir onur ve çok bir eğlence deneyim oldu. Ayrıca Roald Dahl Story Company ve Dahl ailesine, dünyanın her yerindeki ailelere daha fazla keyifli anlar sunma konusunda ekibimize duydukları güven için minnettarız,” diyen Netflix Çocuk ve Aile İçeriği Başkan Yardımcısı Melissa Cobb şöyle devam etti: “Bir yandan Dahl’ın kahramanlarının maceralarını yepyeni ve modern biçimlerde en yüksek kalite animasyonlarla yeniden yaratırken, diğer yandan da Dahl’ın inanılmaz mirasına saygı duruşunda bulunuyoruz.”

“Netflix’in yenilikçi ve kaliteli hikaye anlatma biçimi herkesin malumu” diye konuşan Roald Dahl Story Company Strateji Direktörü Gideon Simeloff, “Tüm aile bireyleri için böylesi bir kalitede ve ölçekte animasyon sunabilecek başka bir platform yok” dedi.

YouTube player

Netflix ve Roald Dahl Story Company anlaşması kapsamında Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl, Charlie’nin Büyük Cam Asansörü, George’un Harika İlacı, Boy – Tales of Childhood, Tek Başına, İrikıyım Timsah, Zürafa, Peli ve Ben, Şeker Henry, Billy and the Minpins, Büyülü Parmak, Kaplumbağa, Dirty Beasts ve Rhyme Stew ekrana taşınacak.

Netflix’in ilk Dahl animasyon dizisinin yapım çalışmaları 2019’da başlayacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vaiz Çizgi Roman İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.