Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Preacher Dizisinin Çekimleri Resmen Başladı

Preacher Dizisinin Çekimleri Resmen Başladı

preacher-banner

DC Vertigo’nun en sert ve en popüler çizgi romanlarından olan Preacher‘ın dizi olacağını duyurmuştuk.

Filmin başındaki isimlerden birisi olan aktör Seth Rogen, pilot bölümün çekimlerinin başladığını Twitter’dan gönderdiği fotoğraf ile duyurdu.

Vaiz Jesse Custer karakterini Dominic Cooper’ın oynadığı dizinin hangi kanalda veya hangi tarihte gösterileceği hakkında bir bilgi yok. Muhtemelen şu anda çekimleri devam eden pilot bölümün ardından kanallar ile görüşmeler başlayacak.

Başroldeki Dominic Cooper’ın Jesse Custer için çok yumuşak kalacağını düşünmüştük ama tabii kendisini Preacher olarak görmeden net bir şey söylemek mümkün değil.

Preacher’ın konusu şöyle;

preacher

Teksaslı bir rahip olan Jesse Custer’ın, Genesis isimli çok güçlü bir ruhani varlık tarafından ele geçirilmesini ve sonrasında olanları anlatıyor. Öykünün ana karakteri mutsuz bir kasaba vaizi olan Jesse Custer’dır. Bir melek ve şeytanın doğal olmayan birleşimden ortaya çıkmış bir yaratık olan Genesis, Jesse Custer’ın içine yerleşir. Genesis, neredeyse Tanrı kadar güçlüdür ve saf iyilikle, saf kötülüğün bir birleşimidir. Genesis’in güçleri sayesinde, Jesse Custer’ın yaşamı çok köklü bir değişime uğrar, yaşayan varlıklar arasında en güçlü varlık haline gelir. Jesse Custer, Genesis doğduğunda cenneti terkeden Tanrı’yı aramak için ABD’yi dolaşır. Bu yolculuğu sırasında yeni gücünün arkasında yatan gerçeği fark etmeye başlar. Yolculuğu esnasında eski kız arkadaşı Tulip O’Hare ve alkolik bir vampir olan Cassidy kendisine eşlik eder. Çizgi roman, 1995 ve 2000 yılları arasında 66 fasikül olarak yayınlandı ve Ağustos 2000’de sona erdi. Serinin yazarlığını Garth Ennis, çizerliğini ise Steve Dillon yaptılar.

İlginizi Çekebilir  Bruce Wayne'in Ailesi Daha Kaç Kere Ölecek?

Oldukça sert ve dini bir konuya sahip olan dizinin tepki çekip çekmeyeceği ise şimdilik merak konusu ancak biz bu çizgi roman uyarlamasını ekranlarda bir an önce görebilmek için sabırsızlanıyoruz.