Dizi Haberleri

Oyun Kitabı Serisi Lone Wolf, İnteraktif Dizi Olarak Karşımıza Çıkacak

Joe Dever‘in popüler fantastik macera oyun kitabı serisi “Lone Wolf” canlı-aksiyon diziye dönüşüyor. İnteraktif olarak sunulacak seriyi CoreMedia‘dan Neil Chordia ile Holmgard adına Ben Dever geliştiriyor.

Magnamund dünyasında geçen “Lone Wolf”ta, “Kai Düzeni”nin hayatta kalan son üyesi olan ve çeşitli doğal ve doğa üstü yeteneklerde ustalaşan savaşçı bir monkun maceraları anlatılıyor. 32 kitaptan oluşan “Lone Wolf” serisi ilk kez 1984 yılında yayınlandı. 1985, 1986 ve 1986 yıllarında “Yılın Oyun Kitabı” seçilen seride okurlar yaptıkları seçimlerle hikayenin akışını belirliyor.

Yazar Joe Dever‘in tamamlayamadığı seriyi babasının notlarından devam ettiren Ben Dever, “Dead in the Deep” kitabını 2019 yılında çıkardı. Oğul Dever, halen Vincent Lazzari ile “Lone Wolf” serisinin son iki kitabı üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Ben Dever, oyun kitabı serisini, “Fantastik-Jedi karışımı olan Lone Wolf derinliği ve mitolojisi ile Orta Dünya‘ya, eğlencesi ve macerasıyla Star Wars efsanesine rakip. Lone Wolf‘u diğerlerinden ayıransa DNA’sındaki interaktif yapı” olarak tanımlıyor.

Dever ile dizi çalışmalarına başlayan Neil Chordia‘nın açıklaması ise şöyle:

“Lone Wolf benim için özel bir proje. Oyun kitaplarıyla büyüyen biri olarak seriyi canlı-aksiyon haliyle ekranda görmek her zaman hayalimdi. Netflix’in Black Mirror: Bandersnatch başarısı; Lone Wolf’a interaktiflik özelliğini ekleme teknolojisinin artık var olduğunu ve bu değerli seriyi yeni nesil fantastik hayranlarının karşısına getirerek, onları maceranın parçası haline getirmenin mümkün olduğunu gösterdi.”

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman'ın Amerikan Tanrıları Dizisi Neden Çekilmedi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu