Dizi Haberleri

Netflix’ten Legend of Zelda Dizisi Geliyor!

legend-of-zelda-banner

Dünyaca ünlü yayın servisi Netflix, oyun dünyası için bir kült haline gelmiş Legend of Zelda‘yı izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Netflix’in açıklamasında “Tüm aile için Game of Thrones” olarak tanımladığı uyarlama, henüz yapım aşamasında.

Legend of Zelda serisi, oyun camiasında eşine az rastlanır bir başarıya sahip. Dünya çapında milyonlarca hayrana ve birçok ödüle sahip seri, Prenses Zelda‘yı ve Zelda’nın toprakları olan Hyrule’u kurtarmak için yola çıkan Link‘in maceralarını konu alıyor.

legend-of-zelda-link-zelda

Netflix, 1987’deki çıkışından beri yirmiden fazla Zelda oyunu üzerinde çalışmış Nintendo‘yla yakın ilişki içerisinde ve Nintendo yetkililerinin tavsiyelerini uygulamak konusunda oldukça titiz davranıyor. Bilenler bilir, Nintendo oyunları konusunda bazen paranoyaklık seviyesine ulaşacak kadar korumacıdır ve bugüne kadar serilerinin uyarlamalarını yapmaları için çok az kişiye güvenmiştir. Nintendo bir Legend of Zelda uyarlaması için en son bir yapım şirketine güvendiğinde sene 1989’du ve ne yazık ki animasyon seri sadece bir sezon sürmüştü.

legend-of-zelda-netflix

Netflix henüz uyarlama için bir senarist arıyor yani çekim aşamalarına geçilmesine daha bir hayli zaman var. Bununla birlikte, Nintendo ya da Netflix’in seriyi iptal etme ihtimali de hala mevcut.

İlginizi Çekebilir  Warcraft Filminin Fragmanı Warcraft 2 Oyunuyla Seslendirildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu