Dizi Haberleri

Netflix’in Assassin’s Creed Serisi, Dizi Sorumlusunu Kaybetti

Ubisoft‘un önemli oyun serilerinden Assassin’s Creed, Netflix tarafından ekrana uyarlanacak. Ancak seri geliştirme aşamasının başında sorunlar yaşamaya başladı. Daha önce Die Hard ve The Fugitive dizilerinin senaristliğini üstlenen ve Vikings: Valhalla serisinin başında olan Jeb Stuart, Assassin’s Creed dizi sorumluluğundan ayrıldığını söyledi.

Collider‘dan Steven Weintraub, Vikings Valhalla dizisinin 2. sezonu için konuştuğu Jeb Stuart‘a, Assassin’s Creed üzerinde hala çalışıp çalışmadığını sordu. Artık projeye dahil olmadığını söyleyen Stuart, ‘vizyon farklılığı’ olup olmadığı sorusuna, “Sanırım, yöneticilerin Los Angeles’tan Londra’ya taşınması biraz fazlaydı. Ve ne yazık ki bu, Londra grubunun kendi vizyonlarını geliştirmek yerine benim vizyonumu miras almak zorunda kalmalarına neden oldu. Yani bence bu adil. Dizinin çıktığında harika olacağını biliyorum. Bence Ubisoft çalışanları fantastik. Bence bu müthiş bir seri. Her iki taraf için de ilerlemek için iyi bir zamandı.” dedi.

Assassin’s Creed dizi uyarlamasının orijinal duyurusu, Eylül 2022‘de Ubisoft Forward Livestream sırasında yapıldı. Proje, Assassin’s Creed’in Baş Yapımcı Yardımcısı Marc-Alexis Côté tarafından, ‘Destansı, tür değiştiren bir canlı aksiyon uyarlaması’ olarak tanımlandı. Netflix ile Ubisoft Film and Television‘ın ortak projesi olan dizi henüz erken geliştirme aşamasında. Dizi sorumlusu Jeb Stuart‘ın yerine kimin geleceği ise henüz bilinmiyor.

Diğer yandan Netflix dizisi; Assassin’s Creed II‘yi tanıtmak için yayınlanan kısa film Assassin’s Creed Lineage ile Michael Fassbender‘ın oynadığı Assassin’s Creed adlı 2016 yapımı sinema filminin ardından üçüncü canlı aksiyon uyarlaması olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.