Dizi Haberleri

Netflix Yapımı The Witcher Dizisinin Karakterleri Açıklandı

Netflix, oyun dünyasının favorilerinden The Witcher serisine de el attı. Andrzej Sapkowski’nin kitabından yola çıkan efsanevi oyunun dizisi ile ilgili ilk bilgiler geldi hem de senaristinden…

Marvel’ın The Defenders ve Daredevil filmlerini yazan başarılı senarist Lauren S. Hissrich, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda The Witcher dizisinin pilot bölümünü tamamladığını açıkladı. Hissrich bununla da yetinmeyerek dizideki başlıca karakterlerin isimlerini ve detaylı bilgilerini de yayınladı.

Açıklanan karakterler arasında; Geralt of Rivia, Yennefer, Ciri, Roach, Jaskier, Triss Merigold, Cahir, Regis, Vilgefortz, Emhyr, Milva, Leo Bonhart ve Borch Three Jackdaws bulunuyor.

İşte dizinin senaristinin gözünden The Witcher serisinin karakterleri ve genel özellikleri:

Geralt


Acılara dayanan, dikkatli, dengeli ve sert. Kalbinin küçücük bir yerindeki yumuşaklığı belki sonuna kadar, belki de hiç göstermeyecek kişi.

Yenefer

Ateşli, gururlu, kurnaz, çelişkili. Kızgın olduğu halde yüreğinde bir aile boyundaki boşluğu doldurmaya çalışırken, kendi kendine iyi olduğuna dair yemin ediyor ancak değil ve biz onu bağımsız ve savunmasız olduğu için seviyoruz.

Ciri

Dirençli, acımasız, sert, büyümeye devam ediyor. Dünyayı değiştirecek ama korkmaktan ve cesur olmaktan başka ne yapması gerek? Öğrenmesi, uyum sağlaması ve ne olursa olsun yan yana yürüyen, belki sadece ona aşkın anlamını öğretebilecek bir aile bulması gerekiyor.

Triss Merigold

Yürekli, idealist, güvensiz, çatışmalı. Genç, naif ve büyücülere olan güvenden yoksun olduğundan manipülasyona uygun ancak saçmalamayı aştığı zaman olduğu gibi sevilmek için bir şansa sahip.

Milva

Şımarık, vahşi, uzlaştırıcı, aklıselim. Romanların gri tonlarının özetinde karşılıksız romantizmin ve aynı zamanda inanılmaz gücün ve aynı zamanda öldürme becerilerinin ve aynı zamanda Crusade yeteneklerinin somutlaştığı karakter.

Regis

Dokunaklı, yerleşik, dünyevi, lanetli. En kötünün en kötüsü iken en iyinin en iyisine dönüşmek için çabalayan kötülük bağımlısı bir canavarın, insanlığın özüne dönüşmesini izleyen en inanılmaz yolculuk onunki.

Vilgefortz

Çıkarcı, komplocu, güce aç, acımasız. Yakışıklılık önemlidir çünkü Geralt’ın da dediği gibi “Böyle görünen bir adamdan her şey beklenir”. Onu çok çok tehlikeli yapan güzelliğin arkasında gizlenen kötülüğün özü olmasıdır.

Emhyr

Emperyalist, acımasız, monarşik, maskeli. Her şeyden önce, hayatını kaçarak ve numara yaparak geçirmesi sayesinde hayatta kalmıştır. Güce kavuşmak istemesi şaşırtıcı değildir.

Cahir

Çelişkili, karizmatik, lanetli, temiz kalpli. Genç olmasına rağmen, parlayan zırhı içinde daima kızı kazanan şövalyeler zamanındaki gibi basit zamanların hatırası gibidir. Ama gerçekliğin acımasızlığı karşısında, başkaları için kahraman ve cesur olmanın ne anlama geldiğini öğrenmek zorundadır.

Jaskier

Savurgan, terbiyesiz, gevşek ağızlı, sadık. Geralt’ın gerçeklerinin korunmasına sıra geldiğinde bir aptalın kılığına bürünür (kendi kahramanlığını abartsa da) ve onun öneminin fark ettiğimizden daha büyük olduğunu anlarız.

Leo Bonhart

Sadist, korkunç, acımasızca etkili, Hedonistik. Derinliği derinlik eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Aslında sadece daha da soğuk olmak isteyen buz gibi acımasız bir ruh var onda. Bundan daha dehşet verici ne olabilir ki?

İlginizi Çekebilir  Doom Patrol'un İkinci Sezon Fragmanı Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu