Dizi Haberleri

Netflix, Kafası Karışanlar İçin The Witcher’ın Karakter Zaman Çizelgesini Yayınladı

Henry Cavill‘in başrolde oynadığı The Witcher dizisinin ilk sezonunu yayınlayan Netflix, dizideki karakterlerin zaman çizelgesini de izleyenleriyle paylaştı.

The Witcher‘ın ilk 8 bölümünde; Yennefer‘in Aretuza‘ya satılmasından, Geralt ve Ciri‘nin buluşmasına kadar süren olayları ve geri dönüşleri net bir şekilde gördüğümüz şema ilk sezonun da özeti aslında.

Ehvenişer – The Witcher Dizisi İncelemesi

Yazar Andrzej Sapkowski‘nin serisinden Lauren Schmidt Hissrich tarafından ekrana uyarlanan The Witcher dizisinin karakter zaman çizelgesi; 2. bölümde (yani 1210 senesinde) Yennefer‘in Aretuza‘ya satılmasıyla başlıyor. 3. bölümde Yenn‘in vücudu değişime uğruyor. Bu arada 1. bölümde Geralt “Blaviken Kasabı” ünvanını alıyor. 2. bölümde Geralt ve Jaskier Elflerin eline düşüyor. 4. bölümde Yenn‘in kraliçesi öldürülüyor. 3. bölümde Geralt, Striga ile mücadele ediyor. 1249 yılına geldiğimizde artık 4. bölümdeyiz ve Ciri‘nin annesi “Sürpriz Yasası” gereği çocuğunu Geralt‘a vermeye söz veriyor. 5. bölümde Yennefer ve Geralt karşılaşıyor. 6. bölümde ikili bir ejderha avında yeniden karşılaşıyor ancak Geralt‘ın dileği ortaya çıkınca Yenn ilişkilerini bitiriyor. 7. bölümde 1263 yılındayız ve Geralt, Ciri‘yi kabul edip kaderinden kurtarmak için Cintra‘ya dönüyor ancak hapsediliyor. Dönüyoruz 1. bölüme; Marnadal Vadisi Savaşı‘nda Calanthe kaybediyor. 7. bölümde Yenn, ilerleyen Nilfgaard atağı üzerine Aretuza‘ya dönüyor. Tekrar 1. bölümdeyiz; Cintra düşüyor, Calanthe intihar ediyor, Ciri şehirden kaçırılıyor. 8. bölümde Sodden Hill Savaşı‘nda kaos gücünü kullanan Yenn ortadan kayboluyor ve yine aynı bölümün sonunda yani sezon finalinde Geralt ve Ciri kavuşuyor.

İlginizi Çekebilir  Mandalorian'ın Baby Yoda'sı İçin Hazırlanan İlk Taslaklar Ortaya Çıktı

İkinci Sezonda Zaman Çizelgesine Gerek Kalmayacak

Geralt, Yennefer ve Ciri‘yi izleyicilere tanıtmak için doğrusal olmayan bir zaman çizelgesi kullandıklarını ve bunun da özellikle 4. bölüme kadar bazı izleyicilerin kafasını karıştırdığını belirten senarist ve yapımcı Lauren Schmidt Hissrich, “Dürüst olmak gerekirse, bunun serinin en tartışmalı bölümlerinden biri olmasını beklemiyordum. Bir çok insanın “4. bölüme kadar ne olduğunu çözemedim” dediğini duydum. Aslında bu tam olarak tahmin ettiğimiz zamandı. Zaman çizelgesinden nefret eden insanlar şanslı olacak çünkü sezon 2’deki hikaye, karakterlerin ve üç zaman çizelgesinin de kesiştiği bir yerden ilerleyecek” dedi. 7 sezon olması öngörülen dizinin yine 8 bölümlük olacağı belirtilen 2. sezonu 2021‘de izleyiciyle buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu