AYBABTUDizi Haberleri

Netflix Fantastik ve Bilimkurgu Türündeki Yapımlara Daha Fazla Yönelecek

Netflix’ten hepimizi mutlu edecek bir haber geldi. İzleyicilerin nabzını ölçmek için bir araştırma firması ile çalışan Netflix, fantastik ve bilimkurgu içeren yapımların sayısını arttırma kararı aldı.

Ampere Analysis firmasının araştırmasına göre; 16 farklı markette 66 bin kişinin katılımıyla yapılan ankette Netflix içeriklerinin yüzde 29’unun fantastik ve bilimkurgu olmasının tercih edildiği ortaya çıktı. Bu sonuç, Stranger Things dizisi ve Annihilation filmi gibi projelere daha fazla yatırım yapmanın yolunu açtı.

İlgili Makaleler

Aslında bilimkurgu ve fantastik kurgu her zaman Netflix’in en popüler türü değildi. Geçtiğimiz yıl baskın olan tür komediydi ancak son dönemde Altered Carbon, The OA ve Lost in Space gibi yapımlar öne çıktı.

Fantastik ve bilimkurgunun yükselişini gören sadece Netflix değil elbette. HBO‘nun Game of Thrones ve Westworld dizilerinin müthiş çıkışı ile harekete geçen Amazon, milyon dolarları gözden çıkardığı Yüzüklerin Efendisi serisini yeni fantastik hayran kitlesine sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni pazarın bir diğer oyuncusu olan Apple da Isaac Asimov‘un Vakıf serisini izleyicilerin karşısına çıkaracak.

Netflix’in yarattığı orijinal bilimkurgu içerikleri ya da Star-Trek: Discovery ve Cloverfield Paradox gibi proje ortaklıkları da izleyici beğenilerinin değişimine kadar sürecek. Sonuçta Netflix, Ampere Analysis‘in çalışmasında olduğu gibi, izleyicilerin beğenilerindeki değişiklikleri karşılamak için gelişmiş müşteri analizlerini kullanıyor. Dolayısıyla bilimkurgu ve fantastik yapımlarına olan ilgi arttıkça, bu tarz içeriklerin sayısı da artacak. Ve biz de daha fazla fantastik ve bilimkurgu içerikleri izlemek için sabırsızlanan izleyici kitlesi olarak Netflix’ten gelecek yeni proje haberlerini bekleyeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Chris Hemsworth, Thor: Love and Thunder Senaryosundan Çok Memnun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.