Dizi Haberleri

Neil Gaiman’ın Neverwhere Romanı Bir Kez Daha Ekranlara Hazırlanıyor

neverwhere-banner

Sandman‘in beyazperdeye taşınması ve American Gods‘ın dizi uyarlaması derken izleyici ile buluşacak Neil Gaiman eserleri listesine bir yenisi daha eklendi.

Yazarın sevilen romanı Neverwhere (Yokyer), bir kez daha televizyon izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Proje için televizyon ve sinema yapımcısı Mark Gordon ve Açlık Oyunları filmlerinin yönetmeni Francis Lawrence güçlerini birleştiriyor fakat henüz bir kanal ile anlaşılmış değil. Yeni uyarlama için, 1996 yılında Neil Gaiman ve Lenny Henry ikilisinin BBC için hazırladığı, altı bölümlük mini Neverwhere serisinden yola çıkılacak.

İlk uyarlama izleyiciler tarafından beğeniyle izlenmiş olsa da, teknik imkanların yetersizliği nedeniyle romanın okuyucuya sunduğu dünyayı ekrana taşımakta ve Gaiman’ın parlak hayalgücünü izleyiciye yansıtmakta zorluk çekmiş, seri ucuz bir uyarlama gibi gözükmekten öteye gidememişti.

neverwhere-london-below

BBC Radio 4’un baş rollerini James McAvoy, Natalie Dormer, ve Benedict Cumberbatch’in paylaştığı radyo uyarlamasının dinleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılanmasının ardından, bir televizyon uyarlamasının da geleceği söylentileri güçlenmişti.

Yazarın eserlerine gösterilen ani ilgi şaşırtıcı ve sevindirici olmakla birlikte, okurlarının içine ufak da olsa bir korku salmıyor değil. Gaiman eserlerinde yaşadığımız dünyanın içine saklanmış bambaşka dünyayı ve bu dünyanın sakinlerini işleyen, hikayelerini yaptığı sıra dışı betimlemeleriyle ayakta tutan bir yazar. Umarız ki yapımcılar ve yönetmenler, yazarın kendine has dünyalarını hakkıyla ekrana taşıyabilirler.

İlginizi Çekebilir  The Simpsons Kırılması Zor Bir Rekora İmza Attı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu