Dizi Haberleri

Neil Gaiman, Sandman’in Sinemaya Uyarlanması Konusundaki Endişelerini Dile Getirdi

5 Ağustos’ta Netflix üzerinden yayınlanmaya hazırlanan Sandman öncesi serinin yaratıcısı Neil Gaiman‘dan bazı açıklamalar geldi.

Sandman serisi, ilk sayısının yayınlanmasının üzerinden (1989) 33 yıl geçmesinin ardından nihayet live-action olarak izleyicilerin beğenisine sunulacak. Ancak Gaiman’ın Total Film’e verdiği röportaja göre bu, serinin ilk defa uyarlanma çabası değil.

Sandman’ın yıllarca birçok kez sinemaya uyarlanmaya çalışıldığını söyleyen Gaiman, bu aşamaya kadar gelebileceklerine dair her zaman aynı inancı taşımadığını ifade etti.

Gaiman, bir uyarlamanın bir kere kötü yapıldıktan sonra bundan asla geri dönüş olmayacağını küçükken favori çizgi roman karakteri olan Howard the Duck‘un George Lucas tarafından sinemaya uyarlanmış halini gördükten sonra uğradığı hayal kırıklığıyla anladığını belirtiyor.

Sandman’ın başına da aynısının gelmesini asla istemediğini söyleyen Gaiman buna rağmen benzer sonuçlarla karşı karşıya bırakacak bazı senaryoların eline geçtiğini de inkar etmiyor. 2013 yılında Joseph Gordon-Levitt’in başrolünde olduğu bir Sandman uyarlamasının hazırlıklarına girişilmiş ancak proje daha sonra rafa kalkmıştı.

Ancak görünen o ki Gaiman serinin bu halinden oldukça memnun. Öyle ki bu proje için seçilen oyuncuların Sandman’a bayıldıklarını, sadece bu sebeple projede yer almayı deli gibi istediklerini söylüyor.

Gaiman son olarak bu uyarlamanın insanların rüyalarındaki Sandman olduğu konusunda söz veremeyeceğini ancak ortaya çıkardıkları işten gurur duyduğunu belirtiyor.

Serinin uyarlama sürecinde Neil Gaiman’ın yanı sıra daha önce Wonder Woman ve Grey’s Anatomy’de çalışmış Allan Heinberg ile Batman Begins, The Dark Knight ve Batman v Superman: Dawn of Justice gibi projelerde çalışmış David S. Goyer‘in bulunduğunu da eklemeden bitirmeyelim.

Sandman 5 Ağustos’ta Netflix’te yayında..

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Disney Plus Doğruladı; WandaVision Bu Yıl Yayınlanacak
Kaynak
geektyrant

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.