AYBABTUDizi Haberleri

Neil Gaiman, Anansi Boys Eserinin Mini Dizi Olacağını Duyurdu

Neil Gaiman‘ın 2005 tarihli fantastik romanı Anansi Boys, Amazon tarafından diziye uyarlanacak. Altı bölümlük mini dizinin çekimleri bu yıl İskoçya’da başlayacak.

Neil Gaiman, bir süredir gizlice üzerinde çalıştığı projeyi sonunda duyurdu ve Anansi Boys dizisinin Amazon Prime‘da mini dizi olacağını açıkladı. Oyuncu arayışları da başladı.

Gaiman ile genel bir anlaşması olan Amazon, yakın zamanda yazarın Good Omens draması için uzun süredir gecikmiş ve şaşırtıcı bir 2. sezon duyurusu yapmıştı.

Anansi Boys Dizisinde Ne Göreceğiz

Anansi Boys, ayrı yaşadığı babası tarafından utandırılmaya alışmış genç bir adam olan Charlie Nancy‘nin hikayesini anlatıyor. Babası öldüğünde Charlie, babasının aslında hilebaz hikayeler tanrısı Anansi olduğunu keşfeder ve bir kardeşi olduğunu öğrenir. Kardeşi Örümcek, Charlie’nin hayatına girer ve kardeşi, onun hayatını daha ilginç hale getirmeye kararlıdır ama çok daha tehlikeli hale getirir.

Anansi olarak bilinen Bay Nancy karakterini daha önce, yine bir Neil Gaiman eseri uyarlaması olan ve iptal edilen American Gods dizisinde görmüştük. Dizide Anansi’yi Orlando Jones canlandırmıştı. Sonrasında Orlando Jones, diziden sorunlu bir şekilde kovulmuştu. Muhtemelen Anansi rolünde Orlando Jones’u izleyemeyeceğiz.

Neil Gaiman ve Douglas Mackinnon, Good Omens’in birinci sezonunun altı bölümündeki iş birliklerini Anansi Boys’ta da devam ettirecekler. İkisi proje yürütücüsü olarak Anansi Boys’u ekranlara taşıyacak. Eseri sesli kitaba uyarlayan ve BBC radyo prodüksiyonlarında Spider ve Anansi’yi seslendiren Lenny Henry, dizinin yazarları arasında yer alacak. Arvind Ethan David (Jagged Little Pill), Kara Smith ve Racheal Ofori de Neil Gaiman ile birlikte dizinin yazarları arasında yer alıyor.

Neil Gaiman, Lenny Henry, Douglas Mackinnon, Hanelle M. Culpepper, Hilary Bevan Jones ve Richard Fee dizinin yapımcılığını üstleniyor. Hanelle M. Culpepper (Star Trek: Picard) aynı zamanda dizinin pilot bölümü yönetecek. Diğer bölümleri Jermain Julien (Grantchester) ve Azhur Saleem (Doctor Who) yönetecek.

Dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil ancak çekimlerin bu sene İskoçya’da başlayacağını düşünürsek 2022 yılında diziyi ekranlarda göreceğiz gibi duruyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  HBO’nun Yeni Bilimkurgu Dizisi Westworld 2016’da Seyircisiyle Buluşacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.