Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Neil Gaiman, 80’lerin The Storyteller Efsanesini Geri Getiriyor

Neil Gaiman, 80’lerin The Storyteller Efsanesini Geri Getiriyor

Jim Henson‘ın 80’ler fantastik antoloji dizisi “The Storyteller” yeniden geliştiriliyor. Hem de fantastik kurgunun usta ismi Neil Gaiman ile birlikte…

Jim Henson‘ın kızı Lisa‘nın üniversitedeki folklor ve mitoloji çalışmasından esinlenen orijinal dizide gizemli bir Elf hikayeci (John Hurt), Avrupa halk hikayelerini anlatıyordu. Deadline‘da yer alan bilgilere göre; yeni The Storyteller dizisi Neil Gaiman tarafından yazılacak.

Jim Henson Company ile “halk hikayeleri ve peri masalları ile gizemli bir dünya” yaratacak olan Gaiman, “The Storyteller hakkında beni büyüleyen şeyler bilmediklerimiz. Öyküyü anlatan kimdi, neden bu hikayeleri anlatıyordu, Goblin miydi, nasıl bir yaratıktı? Dışarıdaki hikaye kadar olabildiğince içten bir hikaye yazmak istiyorum. Hikayecinin kim olduğu hakkında çok şey öğreneceğiz. Hikayelerin yasaklandığı ve hikayecilerin hapse attırıldığı ya da idam edilebildiği bir Kuzey Krallığı’nda başlayacağız. Bu ortama bir hikayeciyi koyarsanız olayların etkileşime geçmeye başlaması gerekir ” dedi.

Babasının mirasını Neil Gaiman‘a emanet eden Lisa Henson proje için heyecanlı olduğunu belirterek, “The Storyteller babamla yakından çalıştığım özel bir proje. Neil Gaiman geleneksel halk öyküleri ve mitolojilerini kendi modern hikayelerine dönüştürmekte bir uzman. Serinin hikayeleri tanıdık ama farklı olacak.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones, Twitter'da da Coştu!

Fremantle ve Dante Di Loreto‘nun da yapımcılar arasında olacağı yeni The Storyteller dizisinin yönetmeni için arayışlar başladı.