Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Narnia Günlükleri’nin Yapımcısı Film Yerine Netflix Dizisi Yapılmasını İstiyor

Narnia Günlükleri’nin Yapımcısı Film Yerine Netflix Dizisi Yapılmasını İstiyor

Yayın hakları Netflix tarafından satın alınan “Chronicles of Narnia” (Narnia Günlükleri) filmlerinin yapımcılarından Douglas Gresham, serinin dizisinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

C.S. Lewis‘ın, Pevensie kardeşlerin keşfettikleri sihirli diyarda çıktıkları yolculukları anlatan Narnia Günlükleri serisi, tüm zamanların en başarılı fantastik serileri arasında yer alıyor. Netflix‘in Aralık 2018‘de haklarını satın aldığını duyurduğu Narnia Günlükleri serisinin akıbeti henüz belli olmazken, filmlerin yapımcıları arasında yer alan Douglas Gresham‘dan bir açıklama geldi.

Serinin yaratıcısı C.S. Lewis‘in üvey oğlu da olan Douglas Gresham, gönlünün film yerine dijital TV dizisinden yana olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Projenin bölümlü olmasını isterim. Bir filmde bir kitabı en fazla iki saate uzatabilirsiniz. Bütün bir kitabı, bir macera kitabını tek bir filme sığdırmak; bunu yapamazsınız. Tüm kitabı, her bir ayrıntısını dizi aracılığıyla ekrana getirebilirsiniz.”

Öte yandan Covid-19 salgını nedeniyle dizi ve film çekimlerinin durduğu bu dönemde Netflix‘in Narnia Günlükleri projelerinde hangi aşamada olduğu, neleri planladığı bilinmiyor. Bakalım yayın platformu bu fantastik seriyi hangi yapımlarla karşımıza çıkaracak?

İlginizi Çekebilir  Joel Stoffer, Stranger Things'in Kadrosuna Katıldı