Dizi Haberleri

Mr. Robot’un Yaratıcısı, Metropolis’i Televizyona Getirmeye Hazırlanıyor!

Kendisine has distopya yorumları ve siber teknolojiyi kullanımı ile ön plana çıkan Mr. Robot dizisinin yaratıcısı Sam Esmail, bu sefer de Fritz Lang’in 1927 yapımı bilimkurgu filmi Metropolis‘in yeniden yapımı ile karşımıza çıkmayı planlıyor.

Sam Esmail, Temmuz ayında 3. sezonu bizlerle buluşacak olan Mr. Robot dizisi ile meşgul olsa da bir yandan da gelecek projeleri planlıyor olacak ki kendisi, “Universal Cable Productions” ile ünlü bilimkurgu klasiği Metropolis’in miniseries şeklinde televizyona gelmesi için anlaşmış gibi görünüyor.

Mr. Robot’un başarılı gidişatı ve Universal Cable Productions’ın diğer projeleri sebebiyle şimdilik UCP herhangi bir açıklama yapmayı reddetse de Mr. Robot’un gidişatı Metropolis projesinin yapım aşaması için oldukça önemli olacak gibi görünüyor.

Kendi döneminin “En pahalı sessiz filmi” (yaklaşık 7 milyon Reichsmark -2005 değerleriyle 200 milyon dolar-) olan Metropolis, yapımı üzerinden 90 yıl geçse bile etkisini hâla kaybetmemiş bir bilimkurgu film olarak karşımıza çıkıyor. Fütürüstik bir distopya olma özelliği taşıyan bir film aslında fazlasıyla aşinâ olduğumuz bir konuyu, kapitalist düzendeki işçi işveren yapısını temel alsa da bilim kurgu ve distopya türlerine katkılarıyla önemini kaybetmemeyi başarmıştı. Bakalım Sam Esmail’in yeni projesi 1927’deki filme göre nasıl yapı olarak karşımıza çıkacak?

Dilerseniz 1927 yapımı Metropolis filmini altyazılı ve yenilenmiş haliyle buradan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Good Omens Uyarlamasının Tanrısı Belli Oldu

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu