Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Melisandre’nin Arya Stark Kehaneti ve Game of Thrones 7. Sezonunda Ölecekler Teorisi

Melisandre’nin Arya Stark Kehaneti ve Game of Thrones 7. Sezonunda Ölecekler Teorisi

Game of Thrones’un yedinci sezon bölümlerinde neler olacağına dair sosyal medya kullanıcıları arasında dolaşan teoriler tek bir noktada birleşti. [DİKKAT! BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR]

Game of Thrones’un yedinci sezon çekimleri sürerken sosyal medyada dizinin hayranları arasında yeni bölümler hakkında teoriler ileri sürülüyor.

Time’ın haberine göre, bu teorilerin birleştiği yer, Game of Thrones’un yeni sezonunda ölecek ismin Arya Stark olması.

arya-bicak-kimsesiz

Annesi ve erkek kardeşinin intikamını almak için yola çıkan Arya Stark’ın meşhur ölüm listesinden sıranın kime geldiği, dizinin hayranlarını meraklandırıyordu.

Yeni sezonda kızıl saçlı büyücü Melisandre ile Arya Star’ın yeniden karşılaşacağı düşünülüyor.

arya-stark-melisandre-gif

Melisandre, Arya Stark’a “Sendeki karanlığı görüyorum” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu karanlıkta gözler bana geri dönüyor. Kahverengi gözler, mavi gözler, yeşil gözler. Gözler seni sonsuza kadar vuracak. Yeniden karşılaşacağız.”

İnternet kullanıcılarının iddiasına göre, yeşil gözlerin sahibi Cercei Lannister, mavi gözlerin sahibi ise kızıl saçlı büyücü Melisandre’nin ta kendisi.

cersei-taht-kraliçe

GifHorsesMouth adlı kullanıcının teorisine göre Melisandre, kendi ölümünün Arya’nın elinden olacağını görüyor. İnancın gerçek sınavı olarak da kendisini kurtarmak yerine kendini Işıkların Lordu’nun planına feda ediyor.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Temalı Westeros Açılışı

Kahverengi gözlerin sahibinin ise İkizler’in Lordu Frey Hanesi’nin başı olan Walder Frey’e ait olduğu iddia ediliyor. 

arya-stark-frey

Arya Stark’ın, geçen sezon sonunda Walder Frey’i öldürmesi de bu teoriyi doğrular nitelikte.