Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Matt Groening’in Yeni Dizisi Netflix’te Yayınlanacak

Matt Groening’in Yeni Dizisi Netflix’te Yayınlanacak

Bizlere Simpsons gibi bir efsaneyi sunan ve ardından bir bilimkurgu klasiği olan Futurama’yı yaratan Matt Groening, yeni projesini Netflix için yapacak.

Geçtiğimiz gün içerisinde açıklanan resmi habere göre Matt Groening, Netflix ile yeni bir proje için anlaşma sağladı. Projenin içeriği de peşi sıra takipçilere sunuldu. Yeni Groening dizisinin ismi Disenchantment olacak. En basit açıklamasıyla dizi, Futurama’nın fantastik hali olacak.

Hikaye alkol sorunu yüzünden gücünü yitirmeye başlayan prenses Bean’in (Abbi Jacobson) ülkesi Kingdom of Dreamland’da geçecek. Elfo (Nat Faxon) isimli bir elf ve onun yardımcı iblisi Luci (Eric Andre), prenses Bean’e eşlik edecek.

Groening, Disenchantment hakkında “Bu dizi yaşam ve ölüm, aşk ve seks hakkında olacak. Bilgelerin ve büyücülerin ve diğer kendini beğenmiş karakterlerin nasıl yaşamanız gerektiğini söylerken, koca bir dünya dolusu acı çeken aptalların nasıl kahkaha attığını izleyeceksiniz.” sözlerine yer verdi.

Dizinin animasyonlarını Futurama’yı yapan Rough Draft Studios yapacak. Ayrıca Futurama’daki birçok efsanevi seslendirmen de bu proje içerisinde yer alacakmış. Disenchantment’in ilk on bölümü 2018 yılı içerisinde Netflix’te yayınlanacak.