Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Lucifer Dizisine Pilot Bölüm Geliyor!

Lucifer Dizisine Pilot Bölüm Geliyor!

lucifer-banner

Evet, Fox Channel onayladı. Daha önce anlaşmaya varıldığını duyurmuştuk, şimdi de Lucifer için 1 saatlik pilot bölüm çekilecek. Eğer başarılı olursa Lucifer dizisini de Fox ekranlarında göreceğiz.

Lucifer, bildiğimiz Cehennem Lordu olan Lucifer’dan başkası değil. DC Vertigo’nun çizgi romanı olan Lucifer, Neil Gaiman’ın Sandman serisinde ortaya çıkıp sonrasında kendi serisine kavuşan bir karakter. Çizgi romanda Lux isimli bir bar işletmecisi olarak gördük. Dizide işler biraz daha karışık olacak.

Dizinin pilot bölümü, Sleepy Hollow ve Underworld filmlerinin yönetmeni Len Wiseman tarafından yönetilecek. Wiseman, aynı zamanda Jerry Bruckheimer ve Jonathan Littman ile birlikte yapımcı koltuğunda da oturacak.

Dizideki Lucider, Los Angeles’ta bir dükkan işletmecisi olarak karşımıza çıkacak. Yapacağı şey ise Los Angeles Polis Departmanı’na (LAPD) suçluların izini sürme ve cezalandırma konusunda yardım etmek olacak.

lucifer

Koskoca Cehennem Lordu, Sandman’in Sisler Mevsimi cildinde emekli olduktan sonra neden polise yardım etmek için yeryüzüne iniyor, bize biraz garip geldi.

Pilot bölüm, Californication dizisinin yazarı Tom Kapinos tarafından yazılmış. Bölüm yayınlandıktan sonra Lucifer’ın ve Kapinos’un aklında ne var göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  İki Büyük Ustadan Fantastik Bir Kitap: Kıyamet Gösterisi

Umarız 2000 – 2006 yılları arasında 75 fasikül olarak yayınlanan canım çizgi roman bir anda heba olmaz.