Dizi Haberleri

Kral Katili Güncesi’nin Televizyon Uyarlamasından Detaylar Gelmeye Başladı

Kral Katili Güncesi (The Kingkiller Chronicle), son yıllarda fantastik edebiyatın en popüler serilerinden birisi haline geldi. Patrick Rothfuss‘un kaleme aldığı bu muhteşem serinin televizyona uyarlanmaması da düşünülemezdi. Geçtiğimiz yıl serinin televizyona uyarlanacağına yönelik haberler de çıkmıştı zaten.

Geçtiğimiz günlerde Showtime, kitap serisiyle aynı ismi taşıyan bir dizinin hazırlıkları içinde olduğunu ve projenin başında da Leverage ve The Librarians yapımları ile tanınan John Rogers‘ın bulunacağını belirtmişti. Yakın zamanda yapılan bir basın açıklaması ile dizinin konusu da ucundan açıklanmış oldu.

Açıklama

Patrick Rothfuss tarafından yaratılan popüler fantastik serinin dünyasında geçecek olan Kral Katili Güncesi, bir çift gezgin sanatçının Temerant’ın eşşiz ve şaşırtıcı dünyası boyunca beklenmedik kahramanlar, mistik yerler ve karanlık güçlerle dolu maceralarını konu alacak. Serinin televizyon uyarlaması, üçlemenin ilk kitabı olan Rüzgarın Adı‘nın (The Name of the Wind) geçtiği dönemden tam olarak bir nesil öncesinde geçen yıkıcı bir başlangıç hikayesini anlatacak.

Bu açıklamadan anladığımız kadarıyla yapım kitaplarda henüz okumadığımız bir hikayeyi anlatacak. Ancak gezgin sanatçı çiftten bahsedilen kişiler kitap serisinin kahramanı Kvothe’nin anne ve babası olabilir gibi duruyor.

Ayrıca yapımcı John Rogers attığı bir tweet ile “bir nesil öncesinin” önemini vurgulamış ki bu da yukarıda bahsettiğimiz olasılığı güçlendiriyor gibi.

Bir nesil, çok çok özel bir süre.  Daha sonra anlamlı gelecek

 

Ayrıca serinin müziklerini besteleyecek olan Lin-Manuel Miranda da basın açıklaması sırasında şunları söylemiş:

Showtime, her zaman cesur hikaye anlatıcılığını desteklemiştir. Patrick Rothfuss‘un Kral Katili serisi de bugüne kadar okuduğum en heyecan verici anlatımlardan birine sahip. Temerant’ın harika dünyasının seslerini ekrana taşıyacağım için bundan daha fazla sevinemezdim.” 

Showtime‘ın programlardan sorumlu müdürü Gary Levine de aynı açıklamada şunları söylemiş:

John Rogers ve Lin-Manuel Miranda liderliğinde hazırlanan Kral Katili Güncesi, Showtime‘ı yeni bir türe güçlü ve eşsiz bir şekilde sokuyor. Bu yetenekli takımın, Kral Katili Güncesi‘nin büyüsünü kullanarak bizi bu harika dünyaya taşıması için sabırsızlanıyorum.

Son Sözler

Bu açıklamalar, kanalın ve yapımcıların dizi için oldukça umutlu ve heyecanlı olduklarını gösteriyor. Zaten harika bir hikayeye sahip olan uyarlama, yazar Patrick Rothfuss‘un da yapımcı ekibe katılması ile çok büyük bir potansiyele sahip durumda.

Eğer ortaya kitapların seviyesine yakın bir yapım çıkarsa, önümüzdeki yıllarda Game of Thrones’un pabucu dama bile atılabilir.

Uyarlamanın gösterim tarihi ya da oyuncuları hakkında bir bilgi ise henüz gün yüzüne çıkmadı maalesef.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Canlı Aksiyon Goosebumps Dizisini Disney+ Kaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.