Dizi Haberleri

Keşfedilen Örümceklere Star Trek Karakterlerinin İsimleri Verildi

Star Trek hayranı bilim insanları, yeni keşfettikleri 3 örümceğe Atılgan’ın ‘büyük üçlüsünün’ adını vererek, unutulmaz karakterleri bilim dünyasında da ölümsüzleştirdiler.

Yeni keşfedilen bir yılan türüne Indiana Jones‘un adının verildiği haberinin üzerinden fazla zaman geçmemişti ki, bilimkurgu klasiklerinden Star Trek‘in (Uzay Yolu) kahramanları da kendi ‘örümceklerine’ kavuştu.

Star Trek

Gizmodo‘da yayınlanan bir habere göre; Emilio Goeldi Paraense Müzesi‘nden Brezilyalı bilim insanları 3 yeni örümcek türü keşfetti ve bunlara Star Trek serisinin Atılgan köprü mürettebatı Kpt. James T. Kirk, Mr. Spock ve Dr. Leonard ‘Bones’ McCoy‘un adı verildi. Örümcekler Roddenberry cinsine ait ki bu cins de adını Star Trek‘in yaratıcısı Gene Roddenberry‘den alıyor.

Yeni örümcek keşifleri Latin Amerika’nın farklı yerlerinde yapıldı. R. Kirk, Kosta Rika’da; R. Spock, Meksika’nın Campeche bölgesinde ve R. McCoy da Meksika’nın Big California Sur bölgesinde bulundu. Araştırmacılar, örümcek Kirk‘ün hem erkek hem de dişi bir örneğini tanımladılar. Ancak, sadece dişi bir Spock ve erkek bir Mccoy keşfettiler. Artık yeni araştırmalardan R. Uhura, R. Sulu, R. Scotty ve R. Chekov‘u da bekliyoruz.

Kaynak: Nerdist

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.