Dizi Haberleri

Jon Favreau ve Dave Filoni Star Wars’a Veda Etti

Star Wars’u son yıllarda hakettiği ihtişama ulaştırmayı başaran Jon Favreau ve Dave Filoni, Star Wars evrenine veda ettiğini duyurdu. İkilinin yönetimle sorunlar yaşadığı konuşuluyordu.

GÜNCELLEME: Bu haber 1 Nisan şakamızdı. Üzdüğümüz kızdırdığımız varsa da sadece küçük bir şaka. 😊

İkili yayınladıkları ortak açıklama metninde Lucasfilm’deki yürütücü yapımcılık görevlerinden ayrıldıklarını duyurarak hayranlara destekleri için teşekkür etti. Özellikle Favreau’nun bir süredir Kathleen Kennedy’yle sorunlar yaşadığı konuşuluyordu.

Jon Favreau ve Dave Filoni her ne kadar Star Wars cephesinde büyük başarılara imza atsa da bu ayrılığın ayak seslerini bir süredir duyuyorduk aslında. Şu haberimizde bahsetmiştik, söylentilere göre Kathleen Kennedy’nin Disney+ dizilerine yönelik müdahaleleri artmaya ve yapımcıları rahatsız etmeye başlamıştı. İçeriden kaynaklar The Book of Boba Fett’in başarısızlığını bu dış müdahalelere bağlıyor, özellikle Favreau’nun durumdan çok rahatsız olduğunu dile getiriyordu. Aktarılan bilgilere göre istifanın eşiğine gelen Favreau, şikayetlerini dile getirmek için Disney CEO’su Bob Chapek’e kadar çıkmıştı.

“Belki söylentidir” diye umut ettiğimiz iddialar maalesef doğru çıktı. Jon Favreau ve Clone Wars’tan bu yana Star Wars evrenine emek veren Dave Filoni, yayınladıkları mesajla Lucasfilm’deki yürütücü yapımcılık görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

“Değerli Star Wars hayranlarına,

Bu yolculuğa çıktığımızda bizlere nasıl kapılar açacağını asla tahmin edemezdik. Bizim için bir tutku işiydi bu, “Uzun zaman önce, çok uzak galaksilerde” hayaller kuran iki çocuk olarak artık gerçekten o dünyanın bir parçası olma şansı bulmuştuk. Sayısız yapımda hem kamera önünde hem de kamera arkasında muhteşem insanlarla çalıştık ve unutulmaz anılar biriktirdik. Şimdiyse bizim için artık yeni galaksilere yelken açma vakti.

İki dost olarak 2019’da The Mandalorian’la başladığımız yolculuğumuzu, yine The Mandalorian’la noktalıyoruz. Sonsuz sevginiz ve desteğiniz bize her adımımızda güç verdi. Bu eşsiz evrenin mirasına katkı sağlamak büyük gurur kaynağıydı. Yaratıcılığıyla evrene renk katacak herkesi desteklemeye ve Star Wars’u çok sevmeye devam edeceğiz.

Yol budur.

Her şey için teşekkür ederiz!”

– Jon & Dave

Mesajda Kathleen Kennedy’nin adı geçmese de söylentiler ikilinin istifasına giden yolu açan kişinin Kennedy olduğuna işaret ediyor. Lucasfilm ve Disney cephesi, ayrılıkla ilgili en azından şimdilik herhangi bir açıklama yapmadı.

Favrau ve Filoni, bu yılın ortalarında yayınlanması beklenen Ahsoka dizisi üzerinde çalışıyordu. Ayrılığın yayın takvimini nasıl etkileyeceği ve ikiliden boşalan yapımcı koltuklarına kimlerin oturacağı belirsizliğini koruyor.

Filoni ve Favreau’nun veda mesajına üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sizce Star Wars’u kurtaran efsane ikilinin ayrılığı, Disney satın alımından bu yana bol inişli çıkışlı ilerleyen serinin geleceğini nasıl etkileyecek?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.