Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » John Carpenter’dan İki Yeni Korku Dizisi Geliyor

John Carpenter’dan İki Yeni Korku Dizisi Geliyor

Bilimkurgu ve korku türündeki filmleriyle tanınan efsanevi yönetmen John Carpenter, iki yeni korku dizisi projesi üzerinde çalışıyor.

Carpenter da televizyon dizilerine yönelen yönetmenler arasına adını yazdırarak Universal Cable Productions ile bir anlaşma imzaladı. Syfy’da yayınlanacak projelerinden biri ödüllü antoloji serisi Tales for a Halloween Night iken diğeriyse Nightside olacak.

John Carpenter, “Universal Cable Productions ile televizyon ekranlarına girme konusunda oldukça heyecanlıyım. Bu bir yandan evime, Universal’a dönüş bir yandan da yeni yaratıcı ortaklarla atılacağım geleceğe ilk adım.” dedi.

Carpenter roman, çizgi roman, senaryo ve öykü yazan onlarca yazarı bir araya getirdiği Tales for a Halloween Night’ın senaryosu için senarist arayışlarını sürdürüyor. Nightside içinse MTV’nin Scream serisinin senaristi Jill Blotevogel ile anlaşma yapıldı.

Universal Cable Producitons’tan Dawn Olmstead, “John Carpenter, karanlık hayalgücüyle filmlerde ve hayallerimizde silinmez izler bırakan bir yaratıcı. Biz de korku türünün efendisinin Universal Cable Productions’a katılmasını heyecanla bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir  Westworld'ün Beyin Yakan Çoklu Zaman Teorisi ve Kanıtları