Dizi Haberleri

His Dark Materials Serisi Oscarlı Yönetmen ve Yeni Bir Yıldıza Emanet

BBC, yapımcısı olduğu, Philip Pullman‘ın dilimize de çevrilen kitabından uyarlanan His Dark Materials (Karanlık Cevher) projesine Oscarlı yönetmen ile heyecan verici bir yıldızı dahil etti.

The Kings Speech‘in Oscarlı Yönetmeni Tom Hooper, Philip Pullman‘ın His Dark Materials fantezi serisini televizyon ekranlarına taşımaya hazırlanıyor. Dizinin yıldızı ise Logan filminde X-23 rolüyle karşımıza çıkan Dafne Keen olacak.

Deadline’ın haberine göre çocuk yıldız Dafne Keen; serinin ‘The Golden Compass’, ‘The Subtle Knife’ ve ‘The Amber Spyglass’ kitaplarından uyarlanacak 8 bölümlük dizide Lyra rolünü üstlenecek. Başarılı Yönetmen Tom Hooper ise, Skins’in yazarı Jack Thorne‘un senaryosunu yazacağı seri için kamera arkasına geçecek. BBC One, yapımcılığını üstlendiği dizi için hem Netflix, hem de Apple ile görüşmeleri sürdürüyor.

Lyra‘nın destansı hikayesinin anlatıldığı His Dark Materials’ta, herkesin kişisel iblisinin olduğu farklı bir boyutta yaşayan genç bir kızı izleyeceğiz. Kayıp çocuklar davası soruşturmasının ardından Lyra kendini blok binaların, bıçakla erişilen çoklu boyutların, armorlu kutup ayılarının ve çok daha fazlasının olduğu bir evrende sıkışmış halde bulur. ‘Northern Lights’ adıyla da bilinen ilk kitap, Nicole Kidman‘ın da oynadığı ‘The Golden Compass’ filmiyle beyazperdeye aktarılmıştı.

İlginizi Çekebilir  BBC ve Netflix Ortak Yapımı Dracula Dizisi İçin Düğmeye Basıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu