Dizi Haberleri

Game of Thrones’un Tormund’u, The Witcher Kadrosuna Katıldı… mı?

Geçtiğimiz Aralık ayından beri, Game of Thrones’daki Tormund Giantsbane performansı ile izleyicilerin gönlünde ayrı bir yer edinen Kristofer Hivju’nun, Netflix’in The Witcher uyarlaması kadrosuna katılacağı konuşuluyordu. Bu söylentiler, nihayet gerçekleşmiş olabilir zira gelen haberlere göre sevilen oyuncu, dizinin oyuncu kadrosuna resmen katıldı.

Witcher dizi uyarlaması ile ilgili haberleri, söylentileri ve teoriler yakından takip eden, bugüne kadar tahminleri de büyük ölçüde doğru çıkan Redanian Intelligence sayfasının haberi eğer doğruysa Hivju, Nigel kod adlı karakteri izleyiciler ile buluşturacak. Peki, kim bu Nigel? Kitapları okumuş okurlarımızın, Bir Tutam Gerçek (A Grain of Truth) kısa hikayesinden hatırlayacağı Nivellen.

Nivellen Kimdir?

Karakter ile aşina olmayan okurlarımız için spoiler vermeden, şöyle bir özet geçebiliriz: Redania’da yaşayan Nivellen, şehirden uzak bir malikanede inzivaya çekilmiş, geçmişte işlediği yağma ve tecavüz gibi alçakça suçlar nedeniyle lanetlenmiş bir adamdır. Korkunç görüntüsü ve canavar doğası nedeniyle çocuk masallarına bile konu olmuş, yerli halkın ağzında bir cadı hikayesine dönüşmüş Nivellen’in yolu en sonunda Geralt ile kesişir. Lanetli adamla karşı karşıya gelip uzun uzadıya konuşan Geralt, yerli halkın iddiasının aksine Nivellen’in bir canavar olmadığına karar verir ve işe el atar.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Evreninin Ekonomisinden Çıkarılacak 5 Ders

Sapkowski’nin yazarken Güzel ve Çirkin masalından esinlenildiği hikayenin baş kahramanı, eğer Redanian Intelligence’ın haberine inanacak olursak oyuncu kadrosu tanıtımında “(…) zeki, komik ve karizmatik bir adam. Aristokrat bir aileden geliyor ve geçmişte işlediği suçlar yüzünden lanetlenmiş. Rol, fiziksel güç ve geniş bir duygu yelpazesi gerektirmektedir,” sözleriyle tasvir edilmiş. Eh, bu kısa tarif de Nivellen’e uyuyor doğrusu. Ayrıca yine aynı habere göre Nivellen, sadece 2. sezonun açılışında karşımıza çıkacak.

Ne dizinin yapım ekibinden, ne oyuncularından, ne de bizzat Hivju’nun kendisinden hala bir doğrulama gelmediğini akılda tutmakta fayda var. Haberin doğru çıkma olasılığı epeyce yüksek olsa da ve Kristofer Hivju’yu bu role epeyce yakıştırmış olsak da şüpheyi elden bırakmamakta fayda var. Resmi doğrulama için de gözlerimizi, kulaklarımızı açtık; heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Ekibinden Üzücü Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.