Dizi Haberleri

Game of Thrones’un Final Bölümlerinin Bazıları Türkiye’de Çekilecek

George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden uyarlanan ve HBO’da yayınlandığı ilk günden itibaren milyonların kalbini kazanan Game of Thrones dizisinin önümüzdeki yıl final sezonu ile ekrana döneceği hepinizin malumu.

8. ve final sezonu için bir yıl ara vereceklerini açıklayarak serinin takipçilerini hem üzen hem de beklentilerini yükselten yapımcılar David Benioff ve D.B. Weiss ise çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Bu sırada da ülkemiz izleyicileri için sevindirici bir haber geldi.

Yayınlanmadığı dönemde dahi hakkında sayısız haber çıkan Game of Thrones’tan sızan son bilgi ise özellikle Türk izleyicileri yakından ilgilendiriyor: Dizinin final sezonunun bazı bölümlerinin Türkiye’de çekileceği öğrenildi.

Yapımcılar, çekimler için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gerekli izinleri almış bile. Kapadokya ve Mardin gibi Anadolu topraklarının tarihi dokusunu yansıtan yerlerin Game of Thrones’un final sezonu için çok uygun olduğunu düşünen yapımcı D.B. Weiss’in, bu bölgelerde çekilecek yerlerin Westeros’ta nereyi yansıtacağını görmek için sabırsızlanıyoruz doğrusu. D.B. Weiss, konuyla ilgili şunları söyledi;

Türkiye’nin geçmişi ve tarihi dokusu, George R.R. Martin’in de hikayeyi yaratırken ilham aldığı yerlerden birisi. Yapım ekibimizin de bölgeyle ilgili yaptığı incelemelerde bu tarihi dokunun çekimlerimiz için harika alanlar oluşturacağını farkettik. Final sezonunda izleyicileri çok farklı yerlere götüreceğimiz doğru ve Anadolu toprakları bunlardan birisi olacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise, “Dünyanın en çok izlenen dizilerinden birinde kendi topraklarımızı tüm dünyaya gösterecek olmaktan çok mutluyuz. Ayrıca Türk halkının ve ülkemizden bazı oyuncuların da yan roller ve figüran olarak dizide yer alacak olması bizi mutlu etti.” dedi.

Daha önce Türk aktrist Sibel Kekilli, dizide Shae rolüyle önemli bir rol oynamıştı. Bakarsınız dizinin önemli oyuncuları ile de tanışma şansı buluruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan izin doğrultusunda Game of Thrones’un çekimleri için belirlenen bölgeleri görebilirsiniz. Hatta dizide figüran olarak yer almak isterseniz başvuru yapabilirsiniz.

BU HABER GELENEKSEL 1 NİSAN ŞAKAMIZDI. GERÇEK SANAN HABER MERKEZLERİ OLMUŞ.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.