Dizi Haberleri

Game of Thrones Spin-Off Dizisi HBO’dan Geçer Not Aldı

Game of Thrones‘un final sezonu için bir yandan ekip tüm hızıyla çalışmalara devam ederken bir yandan da Game of Thrones’un geçmişini anlatacak spin-off dizi için de çalışmalar başladı. George R.R. Martin‘in yarattığı evrende geçecek dizinin senaryosu da George R.R. Martin ve Jane Goldman (Kick-Ass, Kingsman) tarafından yazıldı.

Dizinin pilot bölümü hazırlandı ve HBO yönetimine sunuldu. HBO yönetimi pilot bölümü inceledi ve yapım aşamasına geçişmesi için yeşil ışık yaktı. Yeşil ışık alan hikaye, şu anda devam eden dönemden binlerce yıl öncesini anlatacak.

İlgili Makaleler

Toplamda 5 adet spin-off dizisi ile karşılaşacağız. Geçer not alan pilot bölüm bunlardan ilki olacak. Pilot bölümün onaylanmasının ardından dizi için yapım çalışmaları da başlatıldı. 

► Game of Thrones’un Spin-Off’ları 2020’yi Bekleyecek

Bu Dizilerde Ne Göreceğiz?

Westeros ve Essos kıtalarında geçecek 5 adet spin-off dizi izleyeceğiz. Bu diziler, Game of Thrones dizisinde anlatılan dönemin çok çok eskisini bizlere sunacak. Seride Kahramanlar Çağı’nın altın dönemlerinden karanlık zamanlara, ak gezenlerin yaratılış hikayesinden Doğu’nun gizemlerine ve hatta Starklar’ın köklerine kadar pek çok şey göreceğimizi tahmin ediyoruz.

5 dizinin tamamı da George R.R. Martin ve Jane Goldman tarafından yazılmıyor. Jane Goldman sadece dizilerden bir tanesini kaleme alıyor ve HBO’dan geçer not alan da sadece bu oldu. Diğer diziler Max Borenstein, Brian Helgeland, Cary Wray ve Bryan Cogman tarafından yazılıyor. Bu senaryolarla ilgili bir haber henüz yok ancak kimsenin de acelesi varmış gibi görünmüyor. Zaten Game of Thrones dizisi 2019 yılında final yapacak, bu diziler ise 2020’de başlayacak. 

Detaylar geldikçe paylaşacağız, biz de neler anlatılacağını merak ediyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.