Dizi Haberleri

Firefly 2: Nathan Fillion, Joss Whedon ile Tekrar Çalışmak İstiyor

Nathan Fillion, Firefly 2 çekilirse Cap’n Reynolds olarak ekranlara dönmek istiyor. Ancak Fillion’ın yıllardır dört gözle beklediği bu proje için bir şartı var. Eleştiri yağmuruna tutulan Joss Whedon ile çalışmak istiyor.

Firefly dizisinin iptal oluşu hâlâ birçoğumuzda dinmemiş bir hayal kırıklığı. Ancak bu iptali bizden daha ağır karşılayan biri var: Nathan Fillion.

Firefly dizisinin ana karakteri Captain Malcolm Reynolds rolünde izlediğimiz Fillion, dizinin üstünden yıllar geçmiş olmasına rağmen her fırsatta Firefly’ı ne kadar sevdiğini ve özlediğini dile getiriyor.

Hatta Castle dizisine bile Firefly göndermeleri sıkıştırıp duruyordu. Bu arada Disney+ sayesinde artık Castle’ı da izleyebiliyoruz. Eğlenceli polisiye dizilerinden keyif alan bir Firefly hayranı bence Castle’ı kaçırmamalı.

Kısaca Nathan Fillion yıllardır Firefly ile ekranlara dönmeyi istediğini her fırsatta dile getiriyordu. Artık Firefly 2 ya da reboot projesi de gündemde. Ancak projede dizinin yaratıcısı Joss Whedon’ın yer alma durumu sallantıda. Zira Whedon iş yerindeki rahatsız edici davranışları sebebiyle bir süredir aynı seti paylaştığı kişilerin eleştirilerine maruz kalıyor.

Bu yüzden Nathan Fillion’a Joss Whedon projeye dahil olursa Firefly’a dönmek konusunda çekinceli olup olmayacağını sordular. Fillion da Whedon’ı eleştiren makaleyi kastederek şöyle cevap verdi:

Makaleyi okudum. Ve hiçbir yerinde Firefly’ın bahsi geçmiyor. Ben bambaşka bir deneyim yaşadım. Yani adamla olan deneyimim hiç de öyle değildi. Bence Joss komik, kendini küçük gören ve aşırı yetenekli bir adam. Belki biraz takıntılı… Yani bence, bakın, adam zaten kendisi, karakterinin gelişmesi gerektiğini kabul ediyor ve buna saygı duyuyorum. Joss ile Firefly 2 için birlikte çalışırım.

Hatta Joss olmazsa yapmam. Yani çok kalp kırıcı olur. Nasıl yapabilirim ki?

Bazen Firefly’ı küllerinden doğurmak konusunda konuşuyor, şakalaşıyor ve hayaller kuruyoruz.

Nathan Fillion

Joss Whedon Popüler Bir Döneminde Değil

Joss Whedon’ın popülerliği 2000’lerin başında zirve yapmıştı. Buffy the Vampire Slayer ile ismini herkese duyurmuştu. Ardından da Firefly ile harika bir iş çıkardı. Fakat Fox, asla affedemeyeceğimiz o kararı aldı: Diziyi iptal etti. Sonra hikayenin sonunu gösteren Serenity filmine kavuştuk. Ancak bu hayranların kahverengi ceketlerindeki tozu silkmeye yetmedi.

Whedon çareyi romanlar ve çizgi romanlar yayımlamakta buldu. Ve bu kitaplar diziden aldığımız keyfin biraz daha sürmesini sağladı. Mesela romanlardan ilkini geçtiğimiz aylarda İthaki Yayınları dilimize kazandırdı. Ben de romanı hemen okuyup inceledim ve bayıldım. O inceleme yazısına buradan göz atabilirsiniz.

Yönetmenin popüler olduğu günler Justice League‘i yönetmesiyle son buldu. Önce Justice League setindeki görevliler ve oyuncular yönetmen hakkında şikayette bulundu. Whedon’ın hakaret içeren tavır ve söylemlerinden rahatsız olduğunu dile getirdiler. Ardından Buffy the Vampire Slayer oyuncuları da arka arkaya açıklama yaptılar. Whedon ile birlikte çalışmaktan rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Eleştirilerin ardı arkası gelmedi. Fakat Firefly ekibi bu eleştiri yağmuruna dahil olmadı. Nathan Fillion ise Joss Whedon’la kurduğu dostluğu dizi iptal olduktan sonra da devam ettirdi.

Açıkçası Joss Whedon olmadan Firefly’ın olamayacağını düşünüyorum. Fillion’ı da Firefly 2 projesinde görmeyi tabii ki çok istiyoruz. O yüzden umarım Whedon’ı saran bu olaylar yatışır da dizi hak ettiği kalitede ve güzellikte yeni bölümlere kavuşur.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.