Dizi Haberleri

Emmy Ödülleri 2022 Adayları Açıklandı

Bu yıl 74. törenini gerçekleştirecek olan Emmy Ödülleri’nin 2022 adayları resmen açıklandı. Succession, Ted Lasso ve The White Lotus dizileri adaylık yarışında öne çıkan isimler oldu.

Succession, 2022’nin en çok aday gösterilen yapımı oldu. Dizi toplamda 25 adaylıkla başı çekiyor. Bunu 20 adaylıkla Ted Lasso ve hemen ardından 20 adaylıkla The White Lotus izliyor.

Fantastik yapımlar Squid Game toplamda 14 adaylık alırken Stranger Things de 13 dalda aday gösterildi.

Emmy Ödülleri 2022 Adayları

En İyi Drama Dizisi

  • “Better Call Saul” (AMC)   
  • “Euphoria” (HBO)   
  • “Ozark” (Netflix)   
  • “Severance” (Apple TV+)   
  • “Squid Game” (Netflix)   
  • “Stranger Things” (Netflix)   
  • “Succession” (HBO)   
  • “Yellowjackets” (Showtime)  

En İyi Komedi Dizisi

  • “Abbott Elementary” (ABC)   
  • “Barry” (HBO)
  • “Curb Your Enthusiasm” (HBO)   
  • “Hacks” (HBO)   
  • “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon Prime Video)
  • “Only Murders in the Building” (Hulu)
  • “Ted Lasso” (Apple TV+)
  • “What We Do in the Shadows” (FX)   

En İyi Mini Dizi

  • “Dopesick” (Hulu)   
  • “The Dropout” (Hulu)   
  • “Inventing Anna” (Netflix)   
  • “Pam and Tommy” (Hulu)   
  • “The White Lotus” (HBO)   

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

  • Jason Bateman (“Ozark”)  
  • Brian Cox (“Succession”)  
  • Lee Jung-jae (“Squid Game”)   
  • Bob Odenkirk (“Better Call Saul”)  
  • Adam Scott (“Severance”)  
  • Jeremy Strong (“Succession”)  

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

  • Jodie Comer (“Killing Eve”)   
  • Laura Linney (“Ozark”)  
  • Melanie Lynskey (“Yellowjackets”)  
  • Sandra Oh (“Killing Eve”)  
  • Reese Witherspoon (“The Morning Show”)   
  • Zendaya (“Euphoria”)  

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

  • Donald Glover (“Atlanta”)   
  • Bill Hader (“Barry”)  
  • Nicholas Hoult (“The Great”)
  • Steve Martin (“Only Murders in the Building”)   
  • Martin Short (“Only Murders in the Building”)  
  • Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)  

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

  • Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)  
  • Quinta Brunson (“Abbott Elementary”)  
  • Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”)  
  • Elle Fanning (“The Great”)  
  • Issa Rae (“Insecure”)  
  • Jean Smart (“Hacks”)  

Mini Dizi veya Filmde En İyi Erkek Oyuncu

  • Colin Firth (“The Staircase”)  
  • Andrew Garfield (“Under the Banner of Heaven”)  
  • Oscar Isaac (“Scenes From a Marriage”)  
  • Michael Keaton (“Dopesick”)  
  • Himesh Patel (“Station Eleven”)  
  • Sebastian Stan (“Pam and Tommy”)   

Mini Dizi veya Filmde En İyi Kadın Oyuncu

  • Toni Collette (“The Staircase”)  
  • Julia Garner (“Inventing Anna”)  
  • Lily James (“Pam and Tommy”)  
  • Sarah Paulson (“Impeachment: American Crime Story”)
  • Margaret Qualley (“Maid”)  
  • Amanda Seyfried (“The Dropout”)  

En İyi Yarışma Programı

  • “The Amazing Race” (CBS)  
  • “Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls” (Amazon Prime Video)  
  • “Nailed It!” (Netflix)  
  • “RuPaul’s Drag Race” (VH1)  
  • “Top Chef” (Bravo)  
  • “The Voice” (NBC)  

En İyi Televizyon Filmi

  • “Chip ‘n’ Dale: Rescue Rangers” (Disney+)
  • “Ray Donovan: The Movie” (Showtime)
  • “Reno 911!: The Hunt For QAnon” (Paramount+)
  • “The Survivor” (HBO/HBO Max)
  • “Zoey’s Extraordinary Christmas” (The Roku Channel)

Drama Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Patricia Arquette (“Severance”)
  • Julia Garner (“Ozark”)
  • Jung Ho-yeon (“Squid Game”)
  • Christina Ricci (“Yellowjackets”)
  • Rhea Seehorn (“Better Call Saul”)
  • J. Smith-Cameron (“Succession”)
  • Sarah Snook (“Succession”)
  • Sydney Sweeney (“Euphoria”)

Drama Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Nicholas Braun (“Succession”)
  • Billy Crudup (“The Morning Show”)
  • Kieran Culkin (“Succession”)
  • Park Hae-soo (“Squid Game”)
  • Matthew Macfadyen (“Succession”)
  • John Turturro (“Severance”)
  • Christopher Walken (“Severance”)
  • Oh Yeong-su (“Squid Game”)

Komedi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Alex Borstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
  • Hannah Einbinder (“Hacks”)
  • Janelle James (“Abbott Elementary”)
  • Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
  • Sarah Niles (“Ted Lasso”)
  • Sheryl Lee Ralph (“Abbott Elementary”)
  • Juno Temple (“Ted Lasso”)
  • Hannah Waddingham (“Ted Lasso”)

Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Anthony Carrigan (“Barry”)
  • Brett Goldstein (“Ted Lasso”)
  • Toheeb Jimoh (“Ted Lasso”)
  • Nick Mohammed (“Ted Lasso”)
  • Tony Shalhoub (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
  • Tyler James Williams (“Abbott Elementary”)
  • Henry Winkler (“Barry”)
  • Bowen Yang (“Saturday Night Live”)

Mini Dizi veya Filmde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Connie Britton (“The White Lotus”)
  • Jennifer Coolidge (“The White Lotus”)
  • Alexandra Daddario (“The White Lotus”)
  • Kaitlyn Dever (“Dopesick”)
  • Natasha Rothwell (“The White Lotus”)
  • Sydney Sweeney (“The White Lotus”)
  • Mare Winningham (“Dopesick”)

Mini Dizi veya Filmde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Murray Bartlett (“The White Lotus”)
  • Jake Lacy (“The White Lotus”)
  • Will Poulter (“Dopesick”)
  • Seth Rogen (“Pam & Tommy”)
  • Peter Sarsgaard (“Dopesick”)
  • Michael Stuhlbarg (“Dopesick”)
  • Steve Zahn (“The White Lotus”)

Drama Dalında En İyi Konuk Kadın Oyuncu

  • Hope Davis (“Succession”)
  • Marcia Gay Harden (“The Morning Show”)
  • Martha Kelly (“Euphoria”)
  • Sanaa Lathan (“Succession”)
  • Harriet Walter (“Succession”)
  • Lee You-mi (“Squid Game”)

Drama Dalında En İyi Konuk Erkek Oyuncu

  • Adrien Brody (“Succession”)
  • James Cromwell (“Succession”)
  • Colman Domingo (“Euphoria”)
  • Arian Moayed (“Succession”)
  • Tom Pelphrey (“Ozark”)
  • Alexander Skarsgård (“Succession”)

Komedi Dalında En İyi Konuk Kadın Oyuncu

  • Jane Adams (“Hacks”)
  • Harriet Sansom Harris (“Hacks”)
  • Jane Lynch (“Only Murders in the Building”)
  • Laurie Metcalf (“Hacks”)
  • Kaitlin Olson (“Hacks”)
  • Harriet Walter (“Ted Lasso”)

Komedi Dalında En İyi Konuk Erkek Oyuncu

  • Jerrod Carmichael (“Saturday Night Live”)
  • Bill Hader (“Curb Your Enthusiasm”)
  • James Lance (“Ted Lasso”)
  • Nathan Lane (“Only Murders in the Building”)
  • Christopher McDonald (“Hacks”)
  • Sam Richardson (“Ted Lasso”)

Sunuculu En İyi Kurgu Dışı Dizi veya Özel Yapım

  • “My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman” (Netflix)
  • “The Problem With Jon Stewart” (Apple TV+)
  • “Stanley Tucci: Searching for Italy” (CNN)
  • “VICE” (Showtime)
  • “The World According to Jeff Goldblum” (Disney+)

En İyi Reality Şov veya Yarışma Programı Sunucusu

  • Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski, Jonathan Van Ness (“Queer Eye”)
  • Amy Poehler and Nick Offerman (“Making It”)
  • Nicole Byer (“Nailed It!”)
  • Barbara Corcoran, Mark Cuban, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John, Kevin O’Leary (“Shark Tank”)
  • Padma Lakshmi (“Top Chef”)
  • RuPaul (“RuPaul’s Drag Race”)

En İyi Animasyon Dizi Bölümü

  • Arcane – “When These Walls Come Tumbling Down”
  • Bob’s Burgers – “Some Like It Bot Part 1: Eighth Grade Runner”
  • Rick and Morty – “Mort Dinner Rick Andre”
  • The Simpsons – “Pixelated and Afraid”
  • What If…? – “What If… Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands?”

En İyi Animasyon Mini Dizi Bölümü

  • The Boys Presents: Diabolical – “John and Sun-Hee”
  • Love, Death + Robots • “Jibaro”
  • Robot Chicken – “Happy Russian Deathdog Dolloween 2 U”
  • Star Wars: Visions – “The Duel”
  • When Billie Met Lisa

Kazananlar, Eylül ayında yapılacak törenle belli olacak.

Kaynak: Variety

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Rick and Morty'nin 6. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.