Dizi Haberleri

Elric Destanı, Dizi Olarak Karşımıza Gelmeye Hazırlanıyor

Fantastik edebiyatın en köklü serilerinden olan ve anti-kahraman Elric‘in hikayesini anlatan Elric Destanı‘nın dizi hakları satın alındı. Yakın zamanda Elric’i televizyon ekranlarında görebiliriz.

Deadline’ın haberine göre; New Republic Pictures’tan Brian Oliver ve yapımcı Bradley J. Fischer, Michael Moorcock’un Elric Destanı serisinin görsel haklarını satın aldı. Glen Mazzara (The Walking Dead) ve Vaun Wilmott (Prison Break, Star Trek: Discovery), dizinin yayınlanması için televizyon kanallarıyla görüşmeye başlamışlar bile.

Fischer ve New Republic Pictures, 1972 yılında yayınlanan Melnibonélu Elric hikayesinden başlayacak. İlk olarak televizyon dizisi olarak planlansa da sonrasında film olma potansiyeli de yüksek.

Ekip Oldukça Hevesli

Bradley Fischer yaptığı açıklama şunları söyledi; “Glen, Vaun, Brian ve ben; Michael Moorcock gibi ustaların ikonik eserleri ile büyüdük ve Elric Destanı, fantezi-korku hikayesi anlatımının en etkili eserleri arasında. Mike ve Linda Moorcock tarafından yaratılan Elric kadar zengin, çeşitli karakter ve anlatı evreninin haklarına sahip olduğumuz için kendimizi ayrıcalıklı hissediyoruz. Umarız bu ustaların edebiyatta yıllardır sundukları büyüleyici deneyimi hayranlara nesiller boyu sunabiliriz.”

Elric Kimdir?

Elric Destanı, Michael Moorcock’un eserleri arasında en çok satan serisidir. Şimdilerde özellikle Marvel filmleri ve Stephen King eserlerinde çokça karşımıza çıkan Çokluevren (Multiverse) kavramını da Moorcock, 1963 yılında yayınlanan The Sundered Worlds eserinde ilk kez gündeme getirmiştir.

Melnibonéli Elric, İngiliz bilimkurgu ve fantezi yazarı Michael Moorcock tarafından yaratılmış albino bir anti-kahraman karakterdir. Melnibone Krallığı’nın 428. Kralı olan Elric, Çokluevren’de (Multiverse) bulanan bir Ebedi Kahraman’dır. (Eternal Champion)

Elric, Moorcock tarafından yaratılan Ebedi Kahramanlar’ın muhtemelen en ünlüsüdür. Altmışlı yılların sonunda yazmaya başladığı Melnibonéli Elric sıradışı bir kahraman olarak dikkat çeker. Hükümdarı olduğu, yüzyıllardır insan diyarlarına hükmeden efsanevi imparatorluğun, sevdiği kadın için yağmalanıp yıkılmasına göz yummuş bir imparatordur. Sevdiğini kurtarabilmek için kaosun hizmetkarı bir iblis ile anlaşma yapar ve kana susamış kılıç Fırtına Yaratan’ı taşımaya başlar. Bu kılıç ile albino kral ortak bir yaşam sürerler. Elric kılıç için kıyım yaratırken, kılıç da ona yoksun olduğu gücü sağlar.

Diğer fantezi hikâyelerindeki kahramanların aksine iyilik için savaşmaz. Burnunun dikine gider, işine geleni yapar. Elric’in hemen hemen yapmış olduğu kahramanca ya da kahramanca sayılabilecek işler, tamamen şartları onu o noktaya getirmesi ile olur.

Kaynak: Deadline

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı - Game of Thrones Ağırlığını Koydu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.