Dizi Haberleri

Dresden Dosyaları Yeniden Dizi Oluyor

Jim Butcher‘ın şehir fantazyası türündeki eseri Dresden Dosyaları (The Dresden Files) 10 yılı aşkın sürenin ardından yeniden dizi olma yolunda. Kara büyü ile işlenen cinayetler, paranormal olaylar denince akla dedektif Harry Dresden‘i yeniden izleme şansı bulacağız.

İlk olarak 2007 yılında 12 bölümlük tek sezon yayınlanan Dresden Dosyaları dizisi aniden iptal edilmişti. Şimdi Fox 21 kanalı, eseri yeniden diziye uyarlamak için çalışmalara başladı. Yapımcı Ileen Maisel, Temple Hill Entertainment firmasından John Fischer ve Julie Waters ile birlikte çalışmalara başladı.

Günümüz Chicago’sunda yaşanan paranormal olayları araştıran dedektif ve büyücü Harry Dresden’in birbirinden fantastik olayları araştırmasını izleyeceğiz. Chicago; vampir, iblis, peri, kurtadam ve daha pek çok canavarın kol gezdiği, ayrıca büyünün de gerçek olduğu bir dünya. Harry Dresden ise bu dünyanın tek danışman büyücüsü. Ortalık karıştığında ise yine iş başa düşecek…

2007 yılında aniden iptal edilen dizi aslında izleyiciler tarafından beğeniyle karşılanmıştı ancak neden bilinmeyen bir şekilde ikinci sezon hiç gelmedi. Sonrasında yan hikayeler; çizgi roman, kısa hikayeler ve FRP sistemi ile devam etmişti. 10 yılı aşkın sürenin ardından Harry Dresden’i yine fantastik olaylar peşinde görmek güzel olacak.

İlginizi Çekebilir  Amazon'un Yüzüklerin Efendisi Dizisi, Filmlerin Materyallerini Kullanabilecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu