Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Doctor Who, Guinness Rekorlar Listesi’ne Girdi!

Doctor Who, Guinness Rekorlar Listesi’ne Girdi!

Doctor Who - 50 özel bölüm banner

İlk olarak 23 Kasım 1963 tarihinde yayınlanan ve toplamda 4.4 milyon kişinin izlediği ilk Doctor Who bölümünün ardından, bilimkurgu bir daha eskisi gibi olmayacaktı.

2 gün önce, yani 23 Kasım 2013’te yayınlanan 50. yıl özel bölümü ise izleyicileri ekrana kilitledi. 75 dakikalık “The Day of the Doctor” (Doktor’un Günü) isimli özel bölüm, bir rekora da imza atarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı.

day-of-the-doctorSteven Moffat’ın yazdığı, Nick Hurran’n yönettiği bölümde Savaş Doktor’u John Hurt, Onuncu Doktor David Tennant ve On Birinci Doktor Matt Smith birlikte rol aldılar. Rekor ise yayınlar sayesinde geldi.

The Day of the Doctor isimli 50. yıl özel bölümü, tam olarak 94 ülkede yayınlandı. Bu yayın, en çok ülkede yayınlanan TV drama yayını olarak rekor kırdı. İngiltere’de ortalama 10.2 milyon kadar Doctor Who hayranı var ve bu özel yayın, 2005’ten bu yana en çok izlenen bölüm oldu.

Şu anda net izlenme sayıları belirlenmedi ancak televizyonların dışında; Amerika, Kanada, Latin Amerika, İngiltere, Almanya, Rusya ve İskandinavya dahil toplamda 1500 adet sinemada da bu bölüm gösterildi.

İlginizi Çekebilir  Daredevil'in 3. Sezonu 2018'de Bizlerle!

The Day of the Doctor bölümüyle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.