Dizi Haberleri

Dave Filoni ve Rosario Dawson, İnsanların Neden Hâlâ Ahsoka Tano’yu Jedi Olarak Gördüğünü Açıkladı

The Mandalorian‘ın yazar ve yönetmeni Dave Filoni ile oyuncu Rosario Dawson, dizinin 13. bölümü The Jedi‘da ekrana gelen Ahsoka Tano karakteriyle ilgili konuştu.

Vanity Fair‘e röportaj veren Dave Filoni ve Rosario Dawson, Ahsoka’nın hem dizideki rolü hem de Star Wars evrenindeki yeri hakkında bilgiler verirken, hayranların onu neden hâlâ bir Jedi olarak kabul ettiği konusuna da değindiler.

Ahsoka Tano, Gandalf Aşamasına Geldi mi?

Star Wars: The Clone Wars animasyon dizisinden kanlı canlı bir şekilde The Mandalorian‘da karşımıza çıkan Ahsoka’nın neden gezgin bir samuray olduğunu ve Gandalf aşamasına tırmanışını açıklayan Filoni, ” Ahsoka bir usta, çünkü büyük ölçüde bağımsız. Bilgili bir şövalye olarak onun üzerinde daha çok oynama yapıyorum. Bu noktada gezgin bir samuray karakteri. Her zaman onun, dünyanın bilgisine sahip olduğu ve bu sayede başkalarına yardım edebildiği Gandalf aşamasına doğru gidişiyle ilgili karşılaştırmalar yaptım. Sanırım o noktaya ulaştı.” dedi.

Daha Büyük Bir Görevi Var

Hayranların gözdesi olan karakterin genel hikayesinden bahseden Filoni, “Temelde bir Padawan olarak sahneye çıktığını gördük: genç, saf, atılgan ve agresif. Sonra Star Wars Rebels‘te; daha çok nasıl savaşıldığını çözmeye çalışan geleneksel bir şövalyeye benziyordu. Ne olmak istediği, kim olabileceği ve hayatının nasıl yönlendirildiği konusunda çok fazla tereddütler var. Sanırım ben şimdi bunu bir adım daha ileriye götürdüm. Karakterin bu versiyonunu gördüğünüzde, deneyimlediği ve yaşadığı her şeyden dolayı dünyadan bezmiş durumda olduğunu fark ediyorsunuz. Zamanında çok fazla şeyin olduğunu gördü.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ahsoka iyilik yapmak ve insanlara yardım etmek istiyor, ama bunu Jedi’ların yaptığı gibi yapmak yerine, galakside bireysel olarak yapıyor. Ayrıca daha büyük bir görevi var. Daha büyük görevleri olduğunda her zaman daha eğlenceliler.”

Ahsoka Jedi mı, Değil mi?

Tano’nun The Mandalorian serisindeki rolüne de değinen Dave Filoni, “Hayranların karakter hakkında sevdiği şey, onun oldukça karmaşık olması. Hepsi çok sıkı bir şekilde Star Wars: Rebels‘in “Ben Jedi değilim” repliğine odaklanıyor, ancak Jedi tarafından eğitildiği inkar edilemez. Bence çoğu izleyiciye göre Ahsoka bir Jedi. Çok özverili oluşu ve ona güç verebilecek birçok yolu reddedişiyle Jedi olduğunu iddia eden bazı karakterlerden bile daha fazla Jedi olduğu hakkında tartışabilirim.” diye konuştu.

Dawson: “Jediların En İyilerini Temsil Ediyor”

Dizide Ahsoka Tano‘yu canlandıran Rosario Dawson ise karakteriyle ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Evrende iyilik yapacak bir gezgin karakter olmasını seviyorum. Jedi Düzeni birçok yönden ortadan kayboldu, çok parçalandı ve pek çok insan hedef alındı. Ahsoka çok şey kaybetti. O Düzeni baskı altındayken terk etmişti ve yolunu bulmaya çalışıyordu. Aslında en başından beri onu çekmenin yolu; tetikte olmak, cesur olmak, bilge olmak ve gözünü her zaman kötülüğü ortadan kaldırmaya dikmekti. Onu bu kadar çok kişinin sevmesinin sebeplerinden biri de bu bence. Bu yüzden onu seviyorum. O gerçekten Jediların en iyilerini temsil ediyor”

Lucasfilm’den Ahsoka Tano Afişi

Bu arada Lucasfilm, The Mandalorian‘ın yeni afişini Ahsoka Tano‘ya ayırdı. Daha önce Bo-Katan ve Gece Baykuşları ile Moff Gideon‘un yer aldığı afişte bu kez ışınkılıçlarını kuşanmış karizmatik savaşçı Ahsoka’yı görüyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Stephen King, Welcome to Derry Dizisine Katkı Vermeyecek

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bence ahsoka tano yeni bir film üçlemesini hakkediyor order 66 dan sonraki hayatini konu alabilseler çok güzel olur ahsoka gerektiği saygiyi göremedi ben luke skywalker dan daha onde görüyorum ahsokayi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.