Dizi Haberleri

Cowboy Bebop’ın Netflix Uyarlaması Kadrosunu Buldu!

İlk duyurulduğu günden bu yana kadrosunda kimin olacağı merak konusu olan Cowboy Bebop, başrol oyuncularına kavuştu.

İlk kez 1998 yılında yayınlanmaya başlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Cowboy Bebop’ın bir Netflix uyarlaması olarak ekranlara yansıyacağı birkaç ay önce ortaya çıkmıştı. Cowboy Bebop, yönetmenliğiniShinichiro Watanabe’nin yaptığı, senaryosunu Keiko Nobumoto’nun yazdığı kültleşmiş bir anime. Netflix bu kült serinin uyarlamasını emin ellere emanet etmiş gibi duruyor.

Serinin baş kahramanı, kelle avcısı Spike’ı, son dönemde Star Trek’te iyiden iyiye yıldızı parlayan John Cho canlandıracak. Spike’ın vefalı yoldaşı Jet Black’i ise Luke Cage’deki Bushmaster performansıyla hatırlayacağınız Mustafa Shakir üstlenecek. Faye Valentine ise, Jurassic World: Fallen Kingdom’daki rolüyle gözlerden kaçmayan Daniella Pineda oynayacak. Spike’ın baş düşmanı Vicious ise Alex Hassell’a emanet edildi.

Cowboy Bebop’ın oyuncu kadrosunun yanı sıra yönetim kadrosu da açıklandı. Serinin orijinal yönetmeni, Shinichiro Watanabe danışmanlık yapacak. Yönetmen koltuğunda ise Daredevil, Punisher ve The Witcher’da yönetmenlik yapmış Alex Garcia Lopez oturacak. Uyarlamanın ilk bölümünü ise Thor: Ragnarok’un yazar kadrosunda bulunan Christopher Yost yazacak.

Uyarlamanın ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı. Tahminler serinin 2020’de ekrana yansıtılacağını işaret ediyor. Netflix hali hazırda birçok yeni proje ile uğraşırken, Cowboy Bebop’ı biraz ertelemek isteyebilir.

Gelecekte geçen Cowboy Bebop, jazz müzikleri ve space opera ile western türünü başarıyla harmanlayan bir yapımdı. Live-action uyarlamasının nasıl olacağı da merak konusu.

Bana kalırsa John Cho hem görüntü itibariyle hem de yetenekli bir oyuncu olması sebebiyle, Spike’ın kostümünü başarıyla üstüne giyecektir. Diğer oyuncular konusunda şüphelerim çok olmasa da yönetim kadrosunun iyi olması, uyarlamanın güzel olabileceğini işaret ediyor. Yine de Netflix’in yapıma burnunu çok sokmaması gerektiğini düşünüyorum.

Daniella Pineda Faye Valentine rolünde, Alex Hassell Vicious rolünde.

İlginizi Çekebilir  Big Bang Theory'den Sheldon Cooper'ın Hayatı Dizi Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu