Dizi Haberleri

Cloak & Dagger’dan Peter Collaway, Alan Wake Oyununu Televizyona Uyarlayacak

Under the Dome, Cloak & Dagger ve Legion gibi yapımlara imza atan Peter Calloway, Remedy’nin video oyunu Alan Wake‘i televizyona uyarlayacak.

Proje için bir araya gelen Contradiction Films ve Remedy Entertainment’ın Variety’ye verdiği bilgilere göre, Calloway’in Showrunner ve senarist olarak imza attığı live-action yapımda oyunun yaratıcısı Sam Lake de yapımcı olarak diziye dahil olacak.

Sürpriz proje hakkında konuşan Contradiction’ın ortaklarından Tomas Harlan, Alan Wake dizisinin hazırlıklarına Ekim ayında başlayacaklarını belirtti ve şunları söyledi: “Alan Wake, aslında oyuna yerleştirilmiş bir televizyon dizisiydi. Sam’in; Twilight Zone, Secret Window, Hitchcook, Northern Exposure gibi dizilerden etkilenerek yaptığı bu oyunu dizimize uyarlarken kendisiyle yakın çalışmak istiyoruz. Sam bu projenin büyük bir parçası. Bu onun bebeği” dedi.

2010 yılında XBox One ve Windows PC platformlarına çıkan Alan Wake video oyunu, kitapları çok satanlar listesinden inmeyen yazar Alan Wake’in, Washington’da küçük bir kasabaya yolculuğunu ve orada yaşadıklarını konu alıyor. “Yazma yeteneğini yeniden kazanmak için bu yolculuğa umudunu bağlayan Wake, kasabada yaşayacağı gerçek dışı deneyimlerin üstesinden gelip yeniden roman yazabilecek mi?” sorusunun yanıtını aradığımız oyunda; televizyonla olan interaktif etkileşim de dikkat çekiyor. “Alan Wake’s American Nightmare” adlı bir spin-off oyunu da çıkan Alan Wake serisinin dizi uyarlamasında, Wake’in çevresinde bulunan arkadaşı ve menajeri Barry Wheeler, eşi Alice, Şerif Sarah Breaker gibi diğer karakterlere de yoğunlaşılacağı belirtiliyor.

Oyundaki diğer karakterlere hikayede daha çok yer vermenin önemine dikkat çeken Harlan, “Diziyi Alan’ın ormanın içlerine ilerleyip oduncuları indirdiği yerden başlayamayız” diyor. Orijinal oyunun hikayesinin başlangıç noktaları olduğunu belirten Sam Lake ise, “Bu çılgın ve karanlık evrenin hikayesini genişletip derinlerine ineceğiz” diyerek yapımla ilgili ipuçları veriyor. Yıllardır Alan Wake’in dünyasıyla ilgili birçok oyun konsepti ve hikayesi üzerine yaptığı çalışmaları da dizide kullanacağı belirtiliyor.

Bugüne kadar 50 kez bitirdiği Alan Wake oyunun hikayesinin, karşılaştığı video oyunu konularının en iyisi olduğunu belirten Harlan, bu sıra dışı hikayeyi oyun dünyasından küçük ekranlara taşıyacak isim olarak da Cloak & Dagger ve Legion dizilerinden tanıdığımız Peter Collaway‘i seçti. Collaway ile E3’te görüşüp el sıkışan Harlan, bu haftaki düğünün ardından Alan Wake dizisinin çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor.

Dizinin hangi kanalda yayınlanacağı ya da ne zaman izleyici ile buluşacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Büyük bir merak duygusu ile başından kalkamadığımız oyunun dizi versiyonu da o kadar heyecanlı olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

YouTube player
YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.