Dizi Haberleri

Clive Barker, HBO’nun Hellraiser Dizisinin Yapımcıları Arasına Katıldı

80’lerin sonlarında beyazperdeye adım atan Hellraiser film serisinin yayın haklarını geri almaya çalışan Clive Barker, HBO‘nun dizi uyarlamasına dahil oldu.

The Hellbound Heart adlı hikayesinden ekrana uyarlanacak olan Hellraiser dizisine yapımcı olarak katılan Clive Barker, “Hellraiser mitolojisinin yeniden hayata geçmesini görmekten mutluyum. Şimdi hikayeleri köklerine döndürme zamanı. Korkunun en güçlü ve antik unsurlarını yeni izleyicilerin karşısına getirmek için sabırsızlanıyorum. En karanlık kötülük, insanların hayatını istila ediyor ve ona karşı koymak için içimizdeki gücü bulmamız gerekiyor.” dedi.

Barker‘ın katılımıyla orijinaline sadık kalacağına olan inancımız artan dizi uyarlamasının başında David Gordon Green bulunuyor. Hellraiser‘ın senaryosunu Mark Verheiden (Battlestar Gallactica, Daredevil, Heroes) ve Michael Dougherty (X-Men United, Godzilla: King of the Monsters, Trick r’ Treat) yazıyor.

Dizinin yapım kadrosunda Ready Player One‘dan Dan Farah ve It‘den Roy Lee de bulunuyor. İkilinin amacı Pinhead‘in merkezinde bulunduğu Hellraiser mitolojisini genişletip devamını sağlamak. HBO‘nun yapımı ne zaman ekrana getirmeyi planladığı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir  Hugh Laurie, Agatha Christie Dizisiyle Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu