Dizi Haberleri

Christopher Eccleston, Doctor Who’yu Bırakmasının Nedenini Anlattı

Yaklaşık 13 yıl önce Doctor Who ekranlara geri döndüğünde kimse bu kadar popüler olmasını beklemiyordu açıkçası. Kült olmuş bu serinin tekrardan yakaladığı başarının en büyük mimarlarından birisi de şüphesiz ki 9. Doctor olarak tanıdığımız Christopher Eccleston‘dır. Beklenmedik şekilde sadece 1 sezonun ardından Doctor rolünü bırakan ünlü aktör, rolü neden bıraktığı konusundaki sessizliğini sonunda bozdu.

Radio Times’a konuşan Christopher Eccleston, setteki gerilimin onu yıprattığını ve dizinin yapımcılarıyla olan ilişkisinin daha çekimlerin başında onarılamaz seviyede hasar aldığını belirtmiş. Özellikle dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının hemen ardından yapılan rolü bıraktığı yönündeki açıklamaların da tansiyonu iyice artırdığını söylemiş. İşte eski Doctor’un konuşmasından kesitler:

“Dizinin yapımcıları ve özellikle de Russel T. Davies ile olan ilişkim daha çekimlerin başında hasar aldı ve bir daha asla düzelmedi. Onlar bana olan güvenlerini kaybettiler ben de onlara olan inancımı ve güvenimi.

Konuya yönelik sinirimin büyük bir kısmı da kendime olan güvensizliğimden kaynaklanıyor. Doctor rolü için benim gibi komediden anlamayan birini işe aldılar ve kendimi bu konuda konfor alanımın dışında hissettim. Ayrıca benim gibi deneyimli bir oyuncunun yanına Billie Piper gibi harika ama bir o kadar da deneyimsiz ve endişeli birini koydular. Sonunda benim kendime olan güvensizliğim ve onun deneyimsizliği bir araya gelmiş oldu.”

Bu konuda bunca yıl neden sessiz kaldığı konusuna da değinen Christopher Eccleston, yapımcıların bu konuda da ona haksızlık ettiklerini düşünüyor. Konuşma sırasında, oyuncunun BBC tarafından kara listeye alınmasının arkasında da yapımcıların bulunduğu belirtiliyor.

“Ayrılırken yapımcılara, dizinin yeni kazandığı popülerliğe zarar verecek hiçbir şey söylemeyeceğime yönelik söz verdim. Ancak onlar aynısını benim için yapmadılar.

Christopher Eccleston için işler oldukça trajik gelişmiş ki bir oyuncu için kendini güvensiz hissettiği bir ortamda çalışmak oldukça zordur. Ancak tüm bu olumsuz durumlara rağmen Eccleston’un 9. Doctor olarak harika bir iş çıkardığı ve serinin günümüzdeki geniş kitlesine ulaşmasında önemli bir rolü olduğu inkar edilemez. Keşke onu, mutlu olduğu bir ortamda çok daha uzun bir süre Doctor olarak izleyebilseydik.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Bir Star Wars Dizisi Daha Yolda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.