Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Black Mirror’ın Türkiye Versiyonu Çekiliyor – 7Yüz

Black Mirror’ın Türkiye Versiyonu Çekiliyor – 7Yüz

Sistem karşıtı ve düzenin dayattığı alışkanlıkları alaycı, sarsıcı biçimde ele almasıyla bilinen dünyaca ünlü dizi Black Mirror tarzında bir dizi ülkemizde de izleyiciyle buluşacak. 7Yüz isimli dizi BluTV’de yer alacak.

7Yüz dizisi her bölümde başka bir hikayenin anlatıldığı, 45-60 dakikadan oluşan yedi filmlik bir dizi olacak. Kendi içinde başlayıp biten bu hikayelerin her birinin tonu bambaşka ve her bölüm sarsıcı bir yüzleşme hikayesini temel alıyor. 7Yüz’ün her bir karakteri, yaşamına devam edebilmek için bir insan yaşamının olabilecek en karanlık taraflarıyla yüzleşmek zorunda kalıyor.  Geçmişin sıcak nefesini ensesinde hisseden 7Yüz’ün “yüz”lerinin önünde iki seçenek var;

Ya durup geçmişe yenilecekler; ya da geçmişle yüzleşip geleceği kazanacaklar.

Dizide Kimler Var?

Yapımı BirFilm’e ait olan 7Yüz’ün kadrosunda usta oyuncu Tilbe Saran’a, uzun bir aradan sonra bir dizide rol alacak olan usta oyuncu Genco Erkal eşlik ediyor. 

Bir başka önemli isim Cem Davran yine 7YÜZ ekibinde. Son yılların en beğenilen oyuncularından Engin Hepileri, Melisa Sözen, Damla Sönmez, Ekin Koç, Sinan Tuzcu, Pınar Göktaş, Gizem Erdem ve Merve Dizdar da 7Yüz’ün kadrosunda.

İlginizi Çekebilir  2018'in İzlemenizi Önerdiğimiz Yeni Dizileri

Her bölümde başka bir yüzleşme hikayesinin anlatılacağı 7YÜZ’ün çekimlerinde dört farklı yönetmen yer alıyor. Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli’nin rejisiyle izleyeceğimiz bu yenilikçi dizinin proje tasarımı da Tunç Şahin’e ait.

Türkiye’de daha önce denenmemiş bir formata imza atan, kendi içinde başlayıp biten hikayeleri ile 7Yüz çok yakında BluTV’de.

Güncelleme (31.08.2017 10:59): BluTV, bize ulaşarak bu dizinin Black Mirror benzeri bir dizi olmayacağını resmen açıkladı. Merakla bekliyoruz.

Açıkçası haberi ilk duyduğumuzda aklımıza gelen de bu oldu:

Black Mirror Dizisi Türkiye’de Olsa…